Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski przewoźnik towarowy Eurowagon przechodzi na cyfryzację z Nexxiot

Zurych Warszawa, Polska – (drut roboczy) –EurowagonOperator największej grupy autonomicznych pociągów towarowych w Polsce wybrał wiodącą szwajcarską firmę w dziedzinie Internetu Rzeczy Nixiot Cyfryzacja floty towarowej firmy. Dzięki pełnemu wdrożeniu czujników sprzętowych i rozwiązań programowych opartych na chmurze od wiodącego w branży Nexxiot, Eurowagon osiągnie niezrównany standard bezpieczeństwa i przejrzystości dla swojej floty i klientów.

Założony w 2018 r. szybko rozwijający się Eurowagon szybko stał się wiodącym prywatnym operatorem pociągów towarowych w Polsce, zachowując elastyczne podejście, które umożliwia szybką ekspansję, a także wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne w branży. To partnerstwo w zakresie digitalizacji z Nexxiot zapewni kolejny poziom odpowiedzialności wobec klientów, wśród których znajdują się niektóre z wiodących europejskich firm żeglugowych.

„Poprawa przejrzystości i bezpieczeństwa poprzez cyfryzację to wspólne tematy na całym świecie, ale często napotykane z przeszkodami instytucjonalnymi. Młodzieńcza odporność Eurowagonu umożliwia naszej firmie korzystanie z najnowszych innowacji technologicznych, aby zachować konkurencyjność” Marek Gołębiewski, dyrektor techniczny Eurowagonu. „Jesteśmy dalecy od starych problemów, ponieważ jesteśmy w stanie przyjąć podejście „ustalone” i zapewnić gotowość cyfrową od pierwszego dnia. To partnerstwo umożliwi nam odpowiadanie na potrzeby naszych klientów w czasie rzeczywistym i wyprzedzanie trendów w branży. 2026 zwiększymy naszą flotę do 4500 pojazdów, stając się największą profesjonalną firmą taboru kolejowego do wynajmu wagonów towarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.Aby to osiągnąć, kontynuujemy wdrażanie najnowszych technologii i pomysłów do firmy, aby zaoferować nasze klientom najlepszą możliwą obsługę.”

Sprzęt bramy Nexxiot, zwany Globehoppers, będzie używany do wyposażenia niezasilanych wagonów towarowych Eurowagon i dostarczania danych w czasie rzeczywistym. Dane te umożliwiają decydentom uzyskanie pełnego wglądu i przejrzystości w ich codziennych operacjach. Ta najnowocześniejsza technologia zapewnia, że ​​operacje kolejowe są tak bezpieczne i wydajne, jak to tylko możliwe.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo floty, Eurowagon oczekuje, że cyfryzacja przyniesie znaczną wartość dodaną. Pan Gołębiewski kontynuował: „Rozwiązania Nexxiot pomagają nam nadzorować planowanie okresowych napraw i zapobiegać potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom poprzez ciągłe monitorowanie floty. W rzadkich przypadkach, gdy zdarzają się nieplanowane incydenty, powiadomienia w czasie rzeczywistym za pośrednictwem inteligentnej chmury Nexxiot są wspaniałą funkcją, jak to tylko możliwe. określić dokładną lokalizację i godzinę zdarzenia, które pojazdy zostały dotknięte i jak poważny był wstrząs dzięki dogłębnej analizie. Wgląd w dane pomoże nam również przyspieszyć procesy regulacyjne wymagane do zbadania każdego potencjalnego zdarzenia. Cieszymy się, że Nexxiot jest otwarci na zdobycie dużego doświadczenia i dopasowanie produktu do naszych indywidualnych potrzeb.”

READ  Selena FM SA: Wyniki Grupy pod presją cen surowców

Dyrektor Generalny Nexxiot Stephen Callmond Dostrzega szczególny związek między przejrzystością a bezpieczeństwem, stwierdzając, że „Bezpieczeństwo ma wiele wspólnego z zaufaniem. W dzisiejszych czasach rozwiązania cyfrowe, które zapewniają przejrzystość w operacjach, pozwalają firmom zapewnić swoim klientom wszystkie istotne informacje i udowodnić „obowiązek staranności”. Wspólnie z zespołem Eurowagon jesteśmy w stanie zbadać specyficzne potrzeby polskiego rynku i współpracować w znalezieniu idealnego rozwiązania dostosowanego do potrzeb firmy.W trakcie wspólnej pracy stwierdziliśmy, że Nexxiot i Eurowagon idealnie pasują, ponieważ do przodu myślenie o innowacjach opartych na danych jest priorytetem w obu firmach.”

O Eurowagonie:

Eurowagon to nowa alternatywa dla klientów na europejskim rynku wynajmu wagonów kolejowych. Firma została założona w 2018 roku i jest spółką zależną CEE Equity Partners Ltd. Eurowagon jest obecnie właścicielem i eksploatuje około 1500 wagonów towarowych i przewiduje, że do 2026 r. wzrośnie do prawie 4500. Spółki Eurowagon obejmują leasing wagonów kolejowych klientom towarowym i przemysłowym oraz zarządzanie i konserwację wagonów. Siedziba firmy znajduje się w Polsce, a od 2020 roku Eurowagon prowadzi również działalność w Szwajcarii, Francji i Austrii. https://www.euro-wagon.com/en/

O Nexxiot:

Nexxiot AG to cyfrowy silnik logistyczny jutra. Lider branży w zakresie cyfryzacji transportu towarowego, Nexxiot umożliwia globalnym firmom żeglugowym i dostawcom wykorzystanie mocy ich danych dzięki najnowocześniejszej technologii i zintegrowanym rozwiązaniom w zakresie danych, aby śledzić, znajdować i chronić ładunki z ponad 160 krajów na całym świecie. i ponad 450 partnerów roamingowych w sieci, aby zapewnić odpowiedzialność, bezpieczeństwo i wydajność. Nexxiot z siedzibą w Zurychu działa w całej Europie i Stanach Zjednoczonych, zatrudniając pracowników z 21 krajów. Bezpieczna, wiodąca w branży chmura firmy obejmuje dane z przebytych ponad 2,5 miliarda mil. Zaangażowany w zrównoważony rozwój poprzez odpowiedzialność korporacyjną i społeczną, celem Nexxiot jest umożliwienie pięcioprocentowej redukcji globalnej emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie wydajności transportu towarowego i eliminację odpadów z pustych torów i nieefektywnych dróg. https://nexxiot.com/

READ  Centrum Historii świętuje Miesiąc Dziedzictwa Polskiego 2 października