Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski przemysł filmowy zstępuje do Gdyni

Polski przemysł filmowy zstępuje do Gdyni

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych rozpoczął się pokazem filmowym Podobna…podobna osoba Napisał Jan Holubek, a wprowadzenie wprowadziła nowa dyrektor artystyczna, Joanna Łapińska

Święto ognia Kinga Dębska

the Festiwal Filmów Polskich FPFF w Gdyni to od 1974 roku najważniejsze zgromadzenie lokalnej branży, łączące przegląd najnowszych produkcji z dyskusją na tematy ważne dla profesjonalistów. Nie inaczej jest i tegoroczne spotkanie, które odbędzie się w dniach 18-23 września. W konkursie głównym zaprezentowanych zostanie 16 filmów, w konkursie filmów krótkometrażowych 25, w konkursie filmów małobudżetowych cztery, a w pozostałych bocznych panelach znacznie więcej. .

Kandydatami do głównej nagrody festiwalu są Złote Lwy Lęk przez Sławomir Fabicki, Sny wypełnione dymem przez Dorota Kędzierzawska, Święto ognia przez Kinga Dębska, Gdzie jest del Mundo? przez Piotr Domala, Bezpłatny przez Macieja Bochniaka, Straszna historia przez Adriana Abanela, imago [+see also:
film review
interview: Olga Chajdas, Lena Góra
film profile
]
przez Olga Chagdas (Zdobywca nagrody FIPRESCI w Karlowych Warach), prawie tyle co nic przez Grzegorza Dybowskiego, jedna dusza przez Łukasz Karfowski, Bilecki relacjonuje przez Krzysztof Łukaszewicz, Święty przez Sebastiana Putneya, Scarbourne’a przez Paweł Maslona, Strach na wróble przez Roberta Glińskiego, Chłopi [+see also:
trailer
film profile
]
przez D. K. Welshman I Hugh Welshmana, Sekret małej różyczki przez Jean Kidawa-Blonsky I Podobna…podobna osoba przez Jana HolubkaKtóry był jednocześnie filmem otwierającym.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)

Popularny Związek Piłki Nożnej ma nowego dyrektora technicznego Joanna Łapińska, która wcześniej przez 15 lat pracowała na podobnym stanowisku w mBanku Nowe Horyzonty i przez 4 lata w MFF Transatlantyk. Podczas wieczoru otwarcia festiwalu powitała gości i stwierdziła, że ​​wydarzenie stało się przestrzenią solidarności między filmowcami i wyraziła nadzieję na pogłębione i wyważone rozmowy o kinie.

READ  Tardoch był wściekły, że nazywano go Polakiem. „Jestem Śląskiem”

Nagrody 48. edycji zgromadzenia zostaną wręczone w sobotę, 23 września, choć znany jest już jeden zwycięzca. Legendarny zdobywca Oscara scenograf Alana Starsky’ego Jest laureatem nagrody za całokształt twórczości, Platinum Lions Award, która zostanie mu wręczona podczas wieczoru zamknięcia.

Program branżowy, trafnie nazwany przemysł gdyński, obejmuje dyskusje panelowe na temat polskiej dystrybucji filmowej, która od czasu pandemii spadła; Wyzwania tworzenia filmu surowego; Amnesty International. i tantiemy VoD. Gorset Susan Newman, dyrektor zarządzający Eurimages, odwiedzi wydarzenie, aby omówić nowy proces selekcji funduszu. Odbędzie się także dyskusja panelowa z udziałem międzynarodowego agenta sprzedaży Dirka Schorhofa Z Kina Beta, Katarzyny Siniarskiej sprzedaży nowych filmów w Europie i Xavier Henry Rashid Z Film Republic, która obejmie dystrybucję filmów lokalnych na rynku europejskim. Biuro Kreatywnej Europy Polska, Sojusz Polskich Producentów Netflix jest w gronie partnerów branżowych.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – Informacje biznesowe)