Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski producent szkła realizujący największą pojedynczą inwestycję kapitałową w hrabstwie Henry

Polski producent szkła realizujący największą pojedynczą inwestycję kapitałową w hrabstwie Henry

(© Klinger – Stock.adobe.com)

Największy niezależny producent szkła w Europie zainwestuje 155,2 miliona dolarów w rozbudowę parku przemysłowego Commonwealth Crossing w hrabstwie Henry.

Prasa Szklana Inc. buduje dodatek o powierzchni 360 000 stóp kwadratowych do istniejącego obiektu i poszerza swój zasięg w Ameryce, produkując szkło dla budownictwa komercyjnego. Dzięki rozbudowie w hrabstwie Henry powstanie 335 nowych miejsc pracy.

„Dzięki tej ekspansji Press Glass dokona największej pojedynczej inwestycji kapitałowej dokonanej przez firmę w historii hrabstwa Henry” – powiedział gubernator Wirginii Glenn Youngkin. „Utworzenie 335 nowych miejsc pracy, czyli ponad dwukrotnie więcej niż liczba pracowników firmy, pomaga temu regionowi w dalszym ożywieniu gospodarczym i pokazuje ożywienie w przemyśle wytwórczym, które ma miejsce w całej Wspólnocie”.

Siedziba Press Glass znajduje się w Konopiskach w Polsce. Została założona w 1991 roku i posiada 15 fabryk w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest największym przetwórcą szkła płaskiego w Europie, firma przetwarza szkło dla producentów okien, drzwi, fasad i konstrukcji przeszkleń wnętrz. Placówka w hrabstwie Henry została otwarta w 2020 roku i zatrudnia ponad 300 osób.

„Nasi klienci obdarzyli nas zaufaniem i docenili wysoką jakość produktów Press Glass, dlatego rozbudowa zakładu w Ridgeway to naturalny krok w kierunku zwiększenia dostępności naszej oferty i wzmocnienia naszej pozycji na rynku amerykańskim” – Prezes Press Glass Inc. – powiedział Maciej Migalski. „Po rozbudowie fabryka Ridgway będzie jednym z największych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów obróbki szkła architektonicznego w USA. Jednocześnie stworzymy nowe i wartościowe miejsca pracy. Jesteśmy wdzięczni lokalnym władzom za ich nieocenione wsparcie.”

Partnerstwo na rzecz Rozwoju Gospodarczego Wirginii i Korporacja Rozwoju Gospodarczego hrabstwa Martinsville-Henry współpracowały, aby zabezpieczyć projekt dla Wirginii. Youngkin zatwierdził dotację w wysokości 2 milionów dolarów z funduszu Commonwealth Opportunity Fund na pomoc hrabstwu Henry w realizacji projektu. Fundusze i usługi wspierające działania szkoleniowe Spółki będą zapewniane w ramach programu inwestycyjnego Virginia Jobs.

READ  „Presja ekonomiczna”: Ukraińscy kierowcy ciężarówek całymi dniami ustawiają się w kolejkach, aby wjechać do Polski

„Pracownicy południowej Wirginii posiadają umiejętności i etykę pracy, które przynoszą korzyści producentom, i jesteśmy dumni, że Press Glass w dalszym ciągu prosperuje i ponownie inwestuje w działalność swojego parku przemysłowego Commonwealth Crossing” – powiedziała Sekretarz ds. Handlu i Handlu Wirginii Karen Merrick. „Dzięki swoim najlepszym lokalizacjom i najnowocześniejszym infrastrukturze szkoleniowej hrabstwo Martinsville-Henry ma przepis na sukces i w dalszym ciągu skutecznie konkuruje o projekty i dywersyfikację swojej gospodarki”.