Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski producent i wydawca gier 1C Entertainment został przejęty przez Tencent

GamesBeat 2022 Summit powraca z największym wydarzeniem dla liderów gier w dniach 26-28 kwietnia. Zarezerwuj swoje miejsce tutaj!


1C Entertainment, polskie studio odpowiedzialne za gry takie jak King’s Bounty, ogłosiło dziś przejęcie firmy Tencent. Tencent będzie właścicielem większościowego pakietu akcji firmy i planuje zmienić markę studiów w ciągu sześciu miesięcy.

Tencent przejmie udziały posiadane wcześniej przez spółkę dominującą 1C. Zgodnie z warunkami umowy, 1C Entertainment i wszystkie jej spółki zależne marki 1C zostaną zmienione. Nie wiemy jeszcze, jakie są nowe nazwy.

Tomas Nezborsky, członek zarządu 1C Entertainment, powiedział w oświadczeniu: „Jesteśmy bardzo podekscytowani tą transakcją. To fantastyczna okazja dla 1CE do realizacji naszych marzeń i aspiracji w przestrzeni gier wideo. Nasza wizja i pasja będą teraz wspierane przez wiodąca globalna firma zajmująca się grami i jestem pokorna tą szansą”. Wyjątkowe w pracy z Tencent i innymi kreatywnymi umysłami, które są częścią globalnego ekosystemu”.

Li Chen, dyrektor ds. technologii w Tencent Games Global, dodał: „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z utalentowanym zespołem w 1C Entertainment i wspieraniem ich w rozpoczynaniu nowej fazy rozwoju”.

Credo GamesBeat Gdy zasięg branży gier jest „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie ta wiadomość – nie tylko jako decydent w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się interakcją z nią. Ucz się więcej

READ  Nowym sposobem na ponowne uruchomienie Masters może być Prime Video Streamer firmy Amazon