Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski producent dogoterapii kupuje konkurenta, zwiększa produkcję

Fundusz private equity Resource Partners, właściciel czołowej polskiej firmy do dogoterapii, nabył 100% udziałów w Atlantic Products, drugim co do wielkości producentem dogoterapii w kraju. Fundusz twierdzi, że jest zdeterminowany, aby zwiększyć moce produkcyjne obu firm w obliczu rosnącego popytu na ich produkty.

Maqd W ubiegłym roku odnotowano rekordowe przychody w wysokości 95 mln zł (25,1 mln USD), wzrost o 10% rok do roku, co zachęciło właściciela firmy do inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych, wynika z informacji uzyskanych przez lokalny dziennik Pulse Business.

MACED poprawił też w minionym roku inne wskaźniki finansowe, gdyż jego EBITDA przekroczyła 8 mln zł (2,1 mln USD).

Rosną zdolności produkcyjne psich smakołyków

„Ostatnie miesiące przyniosły rekordową sprzedaż w Macedonii” – powiedziała Magorsata-Bobrovska-Jarzopek, partner zarządzający i współzałożycielka Resource Partners z siedzibą w Polsce. „Popyt na jej produkty przewyższa podaż, więc firma zajmuje się również dystrybucją produktów swoich partnerów. W tym roku zamierzamy wydać kilka milionów [zloty] Na automatyzacji i optymalizacji, a co za tym idzie, zwiększymy możliwości produkcyjne.

„W nadchodzącym roku chcemy podwoić nasze moce produkcyjne poprzez rozbudowę zakładu. Zakładamy, że ta inwestycja przekroczy 20 mln zł (5,3 mln USD)”.

Polski fundusz planuje również zainwestować w swój drugi projekt leczenia psów – Atlantic Products. W tym roku rozbudujemy fabrykę Atlantic i zwiększymy jej wydajność o niecałe 50%. W 2021 roku spodziewamy się utrzymania wzrostu przychodów obu firm na poziomie około 10% ”.

Macide posiada zakład produkcyjny w Bolano, w północno-zachodniej Polsce. l Dzięki uprzejmości MACED

Rozwiązanie problemu rosnącej sprzedaży eksportowej

Plany ekspansji MACED są powiązane ze strategią firmy mającą na celu zwiększenie sprzedaży eksportowej. Główne rynki zagraniczne dla producentów psów to Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia, Francja i Holandia – powiedziała Bobrovska-Jarsopec.

Sprzedaż eksportowa MACED generuje ponad 50% przychodów z produktów, podczas gdy Atlantic Products jest w 100% uzależniony od sprzedaży zagranicznej. Według danych firmy, Macedon dostarcza swoje produkty do ponad 3000 sklepów zoologicznych na swoim rodzimym rynku.

READ  Pierwsze urządzenie satelitarne w Omanie na orbicie Orbit 1 Times w Omanie

Adamowski jest niezależnym dziennikarzem mieszkającym w Warszawie. Pisał z wielu branż, w tym karmy i napojów dla zwierząt, telekomunikacji, energetyki, obronności i emerytur, do wielu publikacji w języku angielskim.