Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski lider szczepionek nie został zszargany sprzeciwem kościoła

WARSZAWA, Polska (AP) – czołowy polski urzędnik ds. Szczepień powiedział w czwartek, że nie ma przeszkód dla programu szczepień w kraju ze względu na „moralne” zastrzeżenie wyrażone przez potężny Kościół katolicki w sprawie obu szczepionek.

Komitet Biochemiczny Episkopatu Polski powiedział w środę, że stosowanie szczepionek Astrogeneka i Johnson & Johnson wywołało „silny sprzeciw moralny”. To powiedziawszy, ich technologia jest powiązana z liniami komórek pochodzących z porzuconego zarodka.

W czwartek Michelle Dworsick, urzędniczka rządowa odpowiedzialna za Narodowy Program Szczepionek, odrzuciła pogląd, że akcja biskupów była rozczarowująca.

Dvo சிக் k przejmuje inicjatywę w przyspieszaniu programu szczepień i zachęcaniu Polaków do szczepień. Konserwatywny rząd generalnie opierał się na kontrowersjach, aby wspierać swoje plany w narodzie rzymskokatolickim.

Dvo சிக் k podkreślił, że pomimo swoich zastrzeżeń biskupi zatwierdzili stosowanie szczepionek Astrogeneca i Johnson & Johnson, w przypadku gdy nie było innych możliwości. Obecnie podczas rejestracji nie ma możliwości wyboru marki szczepionki dla Polaków.

Raport biskupów pojawił się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Watykan zatwierdził stosowanie szczepionek jako „moralnie akceptowalnych” w oparciu o badania z wykorzystaniem komórek pochodzących z porzuconych embrionów. Oświadczenie Watykanu z grudnia również miało na celu rozwianie podejrzeń niektórych ewangelików w Stanach Zjednoczonych

Do tej pory Polska zarządzała ponad 8 milionami miejsc pracy przy szczepionkach Pfizer, Modern i AstraZeneca, a jej pierwszy eksport osiągnął w środę 120 000 wyświetleń Johnson & Johnson.

___

Śledź wszystkie infekcje AP na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic, https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine Oraz https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

READ  Do Polski dotarły pierwsze amerykańskie systemy HIMARS