Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski kierowca zdradza, dlaczego mieszkańcy Europy Wschodniej opuścili Wielką Brytanię

Polski kierowca ciężarówki ujawnił, dlaczego jego koledzy z branży wschodnioeuropejskiej opuszczają Wielką Brytanię.

W swoim osobistym eseju Thomas Orensky, również dziennikarz, ujawnił problem z różnorodnością mediów w Wielkiej Brytanii, jeśli chodzi o Europę Wschodnią, przyznając się do tego, że przez lata spotykał się z odrzuceniem przez branżę i kontynuował „potrzebne” ciężarówki dla Wielkiej Brytanii.

napisał w dom Czasopismo: „Potrzebujesz kierowców ciężarówek. Podobnie jak miliony innych pracowników z Europy Wschodniej, aby utrzymać gospodarkę w ruchu – murarzy, magazynierów, pielęgniarek, tragarzy kuchennych, gospodyń domowych, kelnerów – z naukowcem, kierownikiem lub od czasu do czasu lekarzem ”.

Brytyjskie problemy i brak szacunku

Orinsky powiedział, że Europejczycy z Europy Wschodniej, którzy byli ważną częścią brytyjskich kierowców ciężarówek, opuścili kraj z powodu biurokracji spowodowanej Brexitem i udali się do krajów UE, „gdzie praca kierowcy ciężarówki pozostaje atrakcyjną pracą”.

Ale do decyzji przyczyniły się również uporczywe problemy przed Brexitem, takie jak wysokie koszty życia, niska jakość życia i brak udogodnień.

Kierowca wskazał na brak toalet i pryszniców, brak restauracji oferujących zdrową żywność oraz środki podjęte przez lokalne rady w Wielkiej Brytanii, które dostrzegły więcej ograniczeń w parkowaniu i mniejszą możliwość parkowania przez całą noc przez kierowców ciężarówek.

Oryński przede wszystkim zauważył brak szacunku dla kierowców z Europy Wschodniej.

„Podczas gdy kierowcy ciężarówek w pozostałej części Europy są postrzegani jako kluczowi usługodawcy nie tylko w szczytowym momencie pandemii, brytyjskie postawy sprawiają, że często są traktowani jak chłopi przez pracowników biurowych i personel w punkcie dostawy lub odbioru” – powiedział.

Dodał: „Po latach ciężkiej pracy polityków i mediów, aby przekonać Europejczyków z Europy Wschodniej, że nie są tu mile widziani, teraz wierzy, że może ich zachęcić do powrotu ofertami pracy na wizę tymczasową”.

Wybór pracy w Unii Europejskiej

Oryński powiedział, że ostatnio porównał dwa ogłoszenia o pracę dla kierowców ciężarówek – jedno dla Polski i jedno dla Wielkiej Brytanii, i zauważył, że lepszym wyborem była oczywiście Polska.

READ  bne IntelliNews - Polskie banki od prężnych do słabych

Chociaż praca w Wielkiej Brytanii płaci dodatkowe 40 funtów dziennie, powiedział, że przyniesie to kiepski sposób bez mediów, braku dodatków do pracy, które odpowiadają tym oferowanym przez pracodawców z UE i oczekiwań w Wielkiej Brytanii dotyczących wypłaty za wizę. . Testy na Covid, zakwaterowanie, transfery, rachunki, czynsz i podatki. Przez cały czas jesteś uwarunkowany odejściem po kilku miesiącach.

W sierpniu rumuński kierowca ciężarówki powiedział: Londyn Gospodarczy Dlaczego rozważał podążanie śladami swoich kolegów i powrót do Rumunii do pracy w całej Europie.

Viorel Alexandru Ono, który był transkontynentalnym kierowcą ciężarówki w firmie z rodzinnej Transylwanii w Rumunii, powiedział, że jego poprzednie warunki pracy były lepsze niż te, które miał w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj więcej tutaj.