Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski CD Projekt ma rozpocząć kampanię marketingową dla Phantom Liberty w czerwcu

GDAŃSK, 30 marca (Reuters) – Największy polski producent gier CD Projekt (CDR.WA) poinformował w czwartek, że w czerwcu rozpocznie kampanię marketingową długo oczekiwanego, pierwszego i jedynego dodatku do gry Cyberpunk 2077, zatytułowanego Phantom Liberty.

Premiera „będzie dla nas największym wydarzeniem w tym roku”, powiedział członek zespołu Michał Nowakowski, ale „nie spodziewajcie się kampanii porównywalnej z premierą zupełnie nowej gry AAA”.

Phantom Liberty była ostatnią grą stworzoną na własnym silniku Red Engine, a CD Projekt przeszedł na zewnętrzny silnik Unreal Engine 5 w swoich nadchodzących projektach.

Twórca gry odnotował w czwartek 66% skok całorocznego zysku netto do 347,1 mln zł (81 mln USD), wzmocniony wyższą sprzedażą flagowych tytułów „Wiedźmin 3: Dziki Gon” i „Cyberpunk 2077”.

Pomimo braku nowych wydań, wyniki CD Projektu w 2022 roku były drugimi najlepszymi w historii CD Projektu, po 2020 roku, kiedy wypuścił długo oczekiwany Cyberpunk 2077.

CD Projekt Cyberpunk 2077 sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy, a sprzedaż trylogii Wither przekroczyła 65 milionów egzemplarzy.

Na wyniki wpłynął spadek wartości 33,4 miliona slotów na nową grę serii Wiedźmin, Project Sirius, która została ogłoszona podczas aktualizacji strategii w październiku.

CD Project powiedział w zeszły poniedziałek, że powodem odpisu była ocena zakresu projektu i opłacalności komercyjnej w jego pierwotnym sformułowaniu i obecnie pracuje nad zdefiniowaniem nowych ram dla projektu.

„To była trudna decyzja, ale uważamy, że słuszna. Naszym zamiarem było wcześniejsze cięcie kosztów i danie nam czasu na ponowną ocenę. Nie chcemy kontynuować projektów, z którymi się nie zgadzamy”, powiedział Kisiński podczas telekonferencja w czwartek.

Adam Kiesiński powiedział też, że nie widzi ryzyka odpisów w projekcie Polaris.

„Nie ma ryzyka pisania czegokolwiek (…), ale (…) projekty takie jak Polaris czy Orion, (…) to nasze okręty flagowe, produkty wewnętrzne i podstawa wszystkiego, co robimy” – powiedział. powiedział.

READ  Żywność z Cityserve dociera do Polski dla ukraińskich uchodźców

„Trudno sobie wyobrazić, że zdecydowalibyśmy się nie kontynuować tych zmian”.

(1 $ = 4,2848 zł)

Reportaż Adriany Ebert i Patrikji Zaras; Montaż autorstwa Davida Goodmana, Richarda Changa i Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.