Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski CD Projekt jest zadowolony z zamówień przedpremierowych na Phantom Liberty

Polski CD Projekt jest zadowolony z zamówień przedpremierowych na Phantom Liberty

Karolina Kaluzińska, lat 28, gra w grę CD Projekt Cyberpunk 2077 w Warszawie, 14 grudnia 2020 r. REUTERS/Kacper Pempel/Zdjęcie pliku Zdobądź prawa licencyjne

GDAŃSK, 30 sierpnia (Reuters) – Największy w Polsce producent gier wideo CD Projekt (CTR.WA) jest zadowolony z przedsprzedaży Phantom Liberty, rozszerzenia do gry Cyberpunk 2077, której premiera odbędzie się 26 września, powiedział dyrektor generalny Adam Kiesiński na środowej konferencji. Zadzwoń po wynikach pierwszej połowy.

„Po dwóch miesiącach jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu gry. Ale oczywiście większość zamówień przedpremierowych zostanie złożona w ostatnich dniach przedpremierowych” – powiedział, nie podając konkretnych danych dotyczących sprzedaży.

Kiciński dodał, że proces zapewniania jakości Phantom Liberty, pierwszej dużej nowej gry studia od prawie trzech lat, jest prawie ukończony.

Gra jest pierwszym i jedynym rozszerzeniem do wydanego w 2020 roku Cyberpunka 2077, a w czerwcu firma rozpoczęła kampanię marketingową dla Phantom Liberty.

„Pozytywne reakcje sportowców i przedstawicieli mediów napawają nas pewnością siebie” – stwierdził Kisiński w oświadczeniu.

Członek zespołu zarządzającego Michael Nokowski powtórzył podczas telekonferencji, że Phantom Liberty to jedyny dodatek do Cyberpunka 2077.

„Jak już dawno ogłaszaliśmy, właściwie decyzja już została podjęta. Nie będziemy robić drugiej ani trzeciej rozbudowy” – powiedział.

Powiedział, że decyzja była związana z przejściem firmy z autorskiej technologii REDEngine na framework programowy Unreal Engine. Phantom Liberty był ostatnim projektem zbudowanym na REDEngine.

CD Projekt zanotował w pierwszym półroczu spadek zysku netto o 20% do 91,3 mln zł (22,35 mln dolarów), a przychody spadły o 14% rok do roku do 325,2 mln zł.

Pod koniec lipca nad Phantom Liberty pracował największy zespół programistów, liczący około 300 osób. Zespół pracujący nad nową grą Wiedźmin o kryptonimie Polaris powiększył się do prawie 260 programistów.

READ  Poland Township będzie transmitować swoje publiczne spotkania | Wiadomości, sport, praca

(1 dolar = 4,0855 złotego)

Reportaż Adriany Ebert i Patriki Zaras; Redakcja: Thomas Janowski, Josie Cao i Cynthia Osterman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę