Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska znosi rygorystyczny dwumiesięczny zakaz podróżowania z COVID

Faraon: Brytyjscy wczasowicze wrócili w poniedziałek na skąpane w słońcu plaże Portugalii, ponieważ kraj próbował drastycznie ożywić turystykę po zniesieniu ograniczeń podróży nałożonych na kontrolowanie Covit-19.

Wielka Brytania to największa grupa turystów w Portugalii, a kraj jest w dużym stopniu uzależniony od zagranicznych turystów.

Portugalia nałożyła dwumiesięczną ścisłą blokadę na początku tego roku, aby powstrzymać nowe fale infekcji wirusem koronowym. Od poniedziałku zniósł ograniczenia dla odwiedzających Wielką Brytanię i większość krajów UE.

Personel należący do miasta mancestaraic B. Wilkinson na północy Anglii, alkarv Forró na południowym wybrzeżu Portugalii, był zadowolony z posiadania pierwszego samolotu.

„Jestem w domu od pięciu miesięcy, kontrole były tak ścisłe, że ciągle pada” – powiedział Wilkinson, siedząc w kawiarni w wiosce Alvore.

„Dzięki zdjęciom, które zamieściłem, wszyscy w domu przybędą tutaj” – zażartował Wilkinson, gdy świeciło promienne słońce, a temperatura osiągnęła 30 stopni Celsjusza.

Barry Thompson, 63-letni emerytowany policjant z Manchesteru, który wylądował w Foro z żoną i 11-letnim synem, wspominał dobre czasy w okolicy przed wybuchem epidemii.

11 lat po swojej pierwszej wizycie w Alcarve Thompson cieszy się, że może tu wrócić. „Byliśmy bardzo podekscytowani.”

W poniedziałek spodziewano się około 30 lotów z Wielkiej Brytanii do Portugalii, a 17 lotów przewiozło 5500 pasażerów do Foro.

– Jak na księżycu –

„Chcemy wrócić, co jest bardzo cenne”, powiedziała Diane Healy, nadmorskie miasto położone na zachód od posiadania nieruchomości w Lagos.

„Jestem w siódmym niebie. Wspaniale jest wrócić.”

Londyn zniósł ograniczenia nałożone na kraje odwiedzające Portugalię na „zielonej liście”, nie będąc izolowanym po jej powrocie.

Wielka Brytania może teraz odwiedzać Portugalię, dopóki nie pokaże wyniku testu PCR, który jest negatywny dla Covit-19 na 72 godziny przed wejściem na pokład.

READ  Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cup w 2024 roku

Portugalia i Wielka Brytania mają obecnie dwa z najniższych wskaźników wirusów w Europie.

„Dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ ponownie uruchamiamy mechanizmy naszej gospodarki” – powiedział AFP Joao Fernandez, szef turystyki regionu.

Ale w pobliżu Alphii, która słynie z plaż i życia nocnego wśród wielu młodych Brytyjczyków, George Brito był bardzo ostrożny.

„Jest trochę nadziei, ale tak się boję, że wszystko znowu się zatrzyma” – powiedział Brito, właściciel restauracji na Ora Beach z lodziarnią i sklepem spożywczym.

Na morzu tylko około 20 osób mogło skorzystać z silnej pogody i turkusowego morza.

Turystyka w Portugalii załamała się w zeszłym roku.

Kraj odwiedziło 16,4 mln turystów w 2019 r. Przed epidemią i tylko jedną czwartą w 2020 r.

Obszar Alcarve, zamieszkały przez 500 000 osób, w samym tylko 2019 r. Przyjął około 3,6 miliona turystów zagranicznych, z których jedna trzecia to Brytyjczycy.