Polska zdobyła tytuł baseballowy III dywizji i zadowoliła się drugim miejscem w softball

Polska – Polska rozegrała w sobotę dwa mecze mistrzostw III ligi na swoich boiskach domowych, dzieląc mecze i wygrywając mistrzostwa w baseballu klasy D, jednocześnie zajmując drugie miejsce w softballu.

Baseball Hurricane i trzej finaliści dywizji 2018 odnieśli zwycięstwo 11-3 nad DeRuyterem na jednym korcie, a drużyna softballa została pokonana 11-8 wkrótce potem przez biskupa Luddena Gaelic Knights of Syracuse.

Polska weszła w skrót postseason Drugie ziarno w softball A 3 miejsce w baseballu. Ziarno numer 1 było zdenerwowane w trwających tydzień play-offach, a drużyna baseballowa była na dobrej drodze do pokonania drugiego miejsca w Kopenhadze w półfinale. Dzięki dywizji wybranej przeciwko neutralnym miejscom w wiosennych kwalifikacjach 2021, najlepsi gospodarze byli gospodarzami gier, co zaowocowało wyjątkowym dniem w Polsce.

Posiadacze baseballu, Conor Broadbent, jechał w czterech przejazdach, podczas gdy inny senior Isaiah Zochowski wykonał pełną grę ośmioma uderzeniami i trafił na prowadzenie, Bena Deragona, juniora, który był spóźniony z drużyny przystosowanej do ósmej klasy, i dotarł do bazy. Cztery razy i zdobył trzy przejazdy.

Rozstawiony w dziewiątym miejscu DeRuyter zdobył jedną przewagę w grze w pierwszej połowie i objął jedyne prowadzenie. Deragon rozpoczął na dole pierwszego singla i strzelił wyrównującym jedno uderzenie od Zochowskiego. Zespół Tornado objął prowadzenie, gdy Broadbent podążył za nim z home runem w lewo.

Polska dodała czwartą passę w pierwszej połowie i osiągnęła wynik 6-1 w drugiej połowie, kiedy Kady Ozug i Zuchowski podążyli za Dragonem w deblu RBI back-to-back.