Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zdobyła podium, a Ukraina odniosła inspirujące zwycięstwo

Polska zdobyła podium, a Ukraina odniosła inspirujące zwycięstwo

Na Mistrzostwach Europy w Monachium w tym tygodniu reprezentacja Polski odnotowuje oszałamiające wyniki. Nie tylko Aleksandra Miroslav zdominowała boisko, ale jej koleżanki z drużyny Aleksandra Kaluka i siostra Natalia Kaluka również zajęły pozostałe miejsca na podium. Również ukraiński speedster Daniil Boldrev okazał się jednym z najbardziej inspirujących zwycięstw mistrzostw Europy.

Od lewej: Aleksandra Kalukka, Aleksandra Miroslav i Natalia Kalukka zamiatają podium dla Polski – zdjęcie Dimitris Dositis

Polska zamiata scenę

Miroslava w ciągu ostatnich 12 miesięcy trzykrotnie ustanowiła i zresetowała rekord świata. Zdobywał złoto w każdym ze swoich ubiegłorocznych startów w Pucharze Świata, a nawet brał udział w zeszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W tym tygodniu w Monachium pokazała swoje umiejętności, zdobywając 6.922, aby zdobyć złoto.

Srebrna medalistka Aleksandra Kaluka osiągnęła 7,085 sekundy, by zbliżyć się do tempa swojej koleżance z drużyny. Rekord świata Miroslava wynosi obecnie 6,53 sekundy, ale jego koledzy z drużyny pracowali nad tym tempem. Chociaż Miroslav nie startował od drugiego wyścigu w dwóch ostatnich Pucharach Świata w Salt Lake City, utrzymał prowadzenie w stawce.

„Byłem gotowy przez cały rok” Miroslav powiedział. „Zawsze oczekiwałem, że moje mistrzostwa będą najlepsze. Czasem nie było tak dobrze jak zeszłoroczne Mistrzostwa Świata, ale wiem, że wziąłem z tego lekcję i chciałem tutaj zdobyć ten tytuł w Europie.

Siostry Kalukka również wykazały większą konsekwencję w ciągu ostatniego roku. Chociaż nie pokonali jeszcze Miroslava, para stała się podstawą finałów Mistrzostw Świata. Każdy z nich okazał się niemal niepohamowanym sportowcem w porównaniu z innymi stadionami.

Polka Aleksandra Miroslav szykuje się do złota na Mistrzostwach Europy
Autor: Aleksandra Miroslav John Wirt

powiedziała Natalia Kaluka. „Bardzo się cieszę, ponieważ ten rok był dla mnie bardzo trudny i jestem bardzo dumny z siebie i mojej siostry. Chcę rywalizować z moją siostrą.

Ich postępy i wyniki w tym tygodniu sprawiają, że fani Speeda zastanawiają się, jak daleko mogą się posunąć w sezonie 2023. Ponieważ reprezentacja Chin ponownie dodała ostatnio więcej głębi do boiska, nadchodzące wydarzenia będą również wymagać od Miroslava rozważenia siły swojej konkurencji.

READ  Polscy rolnicy wznawiają blokadę przejść granicznych z Ukrainą - POLITICO

Chińczyk Lijuan Deng wygrał Puchar Świata w Chamonix i Villars z biegami odpowiednio 6,55 sekundy i 6,87 sekundy. Miroslav nie brał udziału w żadnym turnieju.

Ukraina zwyciężyła w kategorii mężczyzn

O ile miejsce Polski na podium było imponujące, o tyle zwycięstwo Boldreva w ukraińskim Duńczyku może być finałem całych mistrzostw Europy.

Marcin Dzieński, Daniel Boldreuw i Guillaume Moreau stają na podium Mistrzostw Europy w Szybkości 2022 w Monachium
Od lewej: Marcin Dzieński, Danil Boldreuw i Guillaume Moreau siedzą na podium Mistrzostw Europy w Szybkości 2022 w Monachium – fot. Dimitris Dositis

„Byłem gotowy na sukces i nigdy się nie poddałem” Boltrev powiedział. „Dziś rano obudziłem się o 5.00. Nie denerwowałem się, obudziłem się, bo czułem się gotowy.

Boltrev kontynuował: jestem Pięć zimnych deszczy padło dziś przed meczem. Pomyślałem: „Daj spokój, dasz radę, twoja dobra runda i złoty medal wymagają uwagi”. To był dobry dzień.”

Boldrev wygrał o ponad 0,6 sekundy, pokonując srebrnego medalistę i byłego mistrza Europy Marcina Dzieńskiego. Zastanawiając się nad swoim sukcesem, Boltrev powiedział: „Byłem bardzo emocjonalny, ponieważ czułem wsparcie publiczności. Czasami musisz robić to, co czujesz w swoim sercu. Musisz robić to, co chcesz. Może to zabrzmieć dziwnie, ale poprosiłem o to po moim serce zostało podniesione.

Dziański ponownie zmierzył się z Hiszpanem Ericiem Noyą Cardoną. Dzieński zdobył srebro z 5.452, do Noah 5.513 sekund. Noia rywalizowała ponownie, odnosząc kolejną niewielką stratę i zajmując czwarte miejsce z brązowym medalistą Guillaume Moreau. Francja zdobyła brąz z 5,551 sekundy do 5,658 sekundy Noah.

Marcin Dzienksi na Mistrzostwach Europy 2022
Marcin Dzienksi Dimitris Dositis

Zgodnie z komunikatem prasowym IFSC, para objęła się po biegu, który podkreślał szacunek i koleżeństwo między sportowcami wspinaczki.

Jutro powiedział: Wspinaczka to naprawdę duża rodzina i rywalizacja z nim była przyjemnością. Nie sądzę, żeby miał do mnie urazę, to naprawdę dobre uczucie.

Moreau zastanowił się nad swoim medalem, „Wygrałem kilka medali Pucharu Świata, ale to mój pierwszy medal w Mistrzostwach Europy, co bardzo mnie cieszy.

„Miałem wiele emocji. Kiedy zszedłem ze ściany, poczułem, jak wszystkie emocje się pojawiają. Opłaciło się to za całą ciężką pracę, którą włożyłem.

Guillaume Moreau wyrusza na Mistrzostwa Europy 2022
By Guillaume Moreau Dimitris Dositis

Polecane zdjęcie Daniela Boldrev Dimitris Dositis

READ  Od Polski po Zjednoczone Emiraty Arabskie, Contrademon Wholesale Trading Company ogłasza swoją oficjalną ekspansję w regionie GCC.