Polska zdobyła pierwszy tytuł powiatowy od 2014 roku |  Wiadomości, sport, praca

Polska zdobyła pierwszy tytuł powiatowy od 2014 roku | Wiadomości, sport, praca

CARTLAND — Szansa na odkupienie nie zawsze jest gwarantowana w świecie sportu, ale polska drużyna piłkarska chłopców zdobyła trzeci strzał z rzędu w sobotnich mistrzostwach okręgu w Lakeview High School.

Po parze łamiących serce, jednobramkowych przegranych w finałach okręgowych w 2020 i 2021 roku, z których każda padła samobójczą bramką, Bulldogs ostatecznie wykończyli Harveya zwycięstwem 2:1.

Obie bramki dla Bulldogs zdobył polski weteran Noah Huda. Pierwszy 1:0 w połowie pierwszej połowy rzucił się na piłkę obok bramkarza.

„To niesamowite” – powiedział Huda. „Od początku sezonu naszym jedynym celem był powrót do finałów okręgowych. Wszyscy popychali się nawzajem, aby być najlepszymi. Wiemy, że nie ma stuprocentowej gwarancji, że odniesiesz sukces. Podobała nam się okazja i wykonaliśmy pracę.

W przerwie wynik był 1:0, ale Elian Bustos z Harveya wyrównał 1-1 po bramce z dystansu dla Harveya w 3. minucie drugiej połowy.

Huda miał słaby atak na piłkę, ale przeleciał nad bramką i trafił do muszli zespołu Lakeview.

Harvey spędził więcej czasu w ofensywie niż w Polsce, ale obrońcy Bulldogs wyszli na dobre, w tym bramkarz Michael Daly.

– To najbardziej ofensywna drużyna, jaką graliśmy w tym sezonie – powiedział trener Polski Brian Carcar. „Są naprawdę silni. Są dobrzy w piłce. Graliśmy w dobrych zespołach, aby się do tego przygotować. Nie byliśmy w stanie odtworzyć stylu Harveya w praktyce. Ale nasi ludzie dobrze wykonali plan gry.

„To było długie oczekiwanie. Jestem niesamowicie dumny. Chcę, żeby dzieci się dzisiaj bawiły, ale nie planują żadnych planów poza sezonem, ponieważ musimy wrócić do treningów. To specjalna grupa”.

Polska (17-2-1) nie zdobyła tytułu okręgowego II ligi od 2014 roku. Bulldogs przegrali z Chagrin Falls w podwójnej dogrywce w 2020 roku i przegrali z Canfieldem w dogrywce w zeszłym roku.

READ  Przekształcenie polskiego regionu w europejską potęgę elektromobilności

Aidan Davies miał szansę na prowadzenie Polski, ale jego strzał został zablokowany. Na szczęście pokonał Hoodę, który trafił w tył siatki z 14 minutami przerwy.

Red Raiders (16-2-1) walczyli, dopóki nie skończył się czas. Bustos rzucił się na odbitą bramkę, ale Bulldogs trzymali ich poza tablicą wyników w ostatnich minutach.

– To był dobry mecz – powiedziała trenerka Harveya Natalie Sisler. To było tam iz powrotem. Jeśli wyjdziesz wcześnie, będzie to trudne. Jestem dumny z tego, jak walczyliśmy.

„Polska to świetny zespół. Mają silną obronę. Testowali nas agresywnie. Życzę im wszystkiego najlepszego.

Polska zmierzy się z Howlandem (17-1-2) w regionalnych półfinałach II ligi w środę o 18:00 w Streetsboro High School.

„To był dobry zespół, w którym dzisiaj graliśmy” – powiedział Carcar. „Pokonaliśmy dobrą drużynę Canfield, aby się tu dostać. Wcześniej w tym sezonie graliśmy w Howland i Cuyahoga Valley Christian Academy. Przegraliśmy oba mecze, ale te doświadczenia pomogły nam dotrzeć tam, gdzie jesteśmy. Po dobrze wykonanej pracy jesteśmy w regionie.