Polska zdenerwowana Słowacją, awans do dużej sceny – LEN

Gruzja, Francja, Niemcy, Rumunia, Ukraina i Malta poszły zgodnie z oczekiwaniami w eliminacjach do Mistrzostw Europy w piłce wodnej do lat 17, ale Polska zaskoczyła Słowację, pokonując Słowację 4:0. Przez.

Polska sprawiła w ten weekend największą niespodziankę: po przegranych wszystkich czterech meczach dwa lata temu awansowała z grupy D po pokonaniu Słowacji, Wielkiej Brytanii i Łotwy, a po Malcie mogła zagrać na dużej scenie.

W decydującym meczu Polacy odeszli od faworytów Słowacji. Słowacy prowadzili po ośmiu minutach 4:1, ale rywale wrócili na 5:4, jednak przed ostatnią kwartą Słowacja prowadziła 6:4. Polska jednak awansowała i po burzy 0:4 w ostatnich ośmiu minutach zapewniła sobie miejsce w mistrzostwach. Dobrze zagrali z Maltą, a gospodarze wygrali 15:13 i zajęli pierwsze miejsce.

Pozostałe trzy grupy nie miały takich samych dramatycznych momentów, przy czym dwie najlepsze drużyny z grupy B, Niemcy i Francja oraz grupa C, Rumunia i Ukraina, radziły sobie komfortowo, odnosząc oczekiwane zwycięstwa. Grupa A miała jeden zakwalifikowany zespół, Georgia, który wygrał najlepszy z trzech. Turcja, gospodarz mistrzostw, wycofała się z turnieju (zanim zgodnie z planem nawiedziły ten kraj niszczycielskie trzęsienia ziemi).

Losowanie finałowej czwórki kobiet Ligi Mistrzów odbędzie się 1 kwietnia w Sabadell, a mistrzostwa rozpoczną się 8 sierpnia. Ponieważ LEN otrzymało 17 zgłoszeń do rywalizacji kobiet, nie jest wymagana kwalifikacja, a wszystkie drużyny zagrają w mistrzostwach w Manisie od 29 lipca do 5 sierpnia. Losowanie tego wydarzenia również odbędzie się w Sabadell.

Mistrzostwa Europy w piłce wodnej mężczyzn do lat 17, kwalifikacje – rankingi końcowe