Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zdenerwowana Słowacją, awans do dużej sceny – LEN

Polska zdenerwowana Słowacją, awans do dużej sceny – LEN

Gruzja, Francja, Niemcy, Rumunia, Ukraina i Malta poszły zgodnie z oczekiwaniami w eliminacjach do Mistrzostw Europy w piłce wodnej do lat 17, ale Polska zaskoczyła Słowację, pokonując Słowację 4:0. Przez.

Polska sprawiła w ten weekend największą niespodziankę: po przegranych wszystkich czterech meczach dwa lata temu awansowała z grupy D po pokonaniu Słowacji, Wielkiej Brytanii i Łotwy, a po Malcie mogła zagrać na dużej scenie.

W decydującym meczu Polacy odeszli od faworytów Słowacji. Słowacy prowadzili po ośmiu minutach 4:1, ale rywale wrócili na 5:4, jednak przed ostatnią kwartą Słowacja prowadziła 6:4. Polska jednak awansowała i po burzy 0:4 w ostatnich ośmiu minutach zapewniła sobie miejsce w mistrzostwach. Dobrze zagrali z Maltą, a gospodarze wygrali 15:13 i zajęli pierwsze miejsce.

Pozostałe trzy grupy nie miały takich samych dramatycznych momentów, przy czym dwie najlepsze drużyny z grupy B, Niemcy i Francja oraz grupa C, Rumunia i Ukraina, radziły sobie komfortowo, odnosząc oczekiwane zwycięstwa. Grupa A miała jeden zakwalifikowany zespół, Georgia, który wygrał najlepszy z trzech. Turcja, gospodarz mistrzostw, wycofała się z turnieju (zanim zgodnie z planem nawiedziły ten kraj niszczycielskie trzęsienia ziemi).

Losowanie finałowej czwórki kobiet Ligi Mistrzów odbędzie się 1 kwietnia w Sabadell, a mistrzostwa rozpoczną się 8 sierpnia. Ponieważ LEN otrzymało 17 zgłoszeń do rywalizacji kobiet, nie jest wymagana kwalifikacja, a wszystkie drużyny zagrają w mistrzostwach w Manisie od 29 lipca do 5 sierpnia. Losowanie tego wydarzenia również odbędzie się w Sabadell.

Mistrzostwa Europy w piłce wodnej mężczyzn do lat 17, kwalifikacje – rankingi końcowe

Grupa A (Tbilisi, GEO)

1. Gruzja 9, 2. Litwa 6, 3. Cypr 3, 4. Czechy 0

Grupa B (Maribor, SLO)

1. Francja 12, 2. Niemcy 9, 3. Bułgaria 6, 4. Słowenia 3, 5. Austria 0

Grupa C (Turgue Mures, Rumunia)

1. Rumunia 12, 2. Ukraina 9, 3. Mołdawia 6, 4. Irlandia 3, 5. Szwajcaria 0

READ  DSEI Dzień 1: Otwarta Architektura, Polskie Inwestycje Obronne

Grupa D (Gzira, MLT)

1. Malta 12, 2. Polska 9, 3. Słowacja 6, 4. Wielka Brytania 3, 5. Łotwa 0

Wyniki, statystyki i więcej: https://len-ws.microplustimingservices.com/lenu17wpc2023/index_web.php?cal=1

Już zakwalifikowane drużyny (1-8Cz w 2021 r.): Serbia, Grecja, Węgry, Hiszpania, Czarnogóra, Chorwacja, Holandia, Włochy. Gospodarz: Turcja.