Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zapowiada, że ​​będzie kontynuować prace nad globalną umową podatkową

Warszawa, 8 października (Reuters) – Polska jest jednym z krajów, które zdecydowały się kontynuować prace nad wdrożeniem globalnej umowy podatkowej, obejmującej globalną stawkę podatku od osób prawnych na poziomie co najmniej 15%, poinformowało w piątek ministerstwo finansów.

„Negocjacje na forum OECD są wymagające, ale nadal pracujemy i chcemy wspólnie tworzyć nową podatkową rzeczywistość na świecie” – powiedział w oświadczeniu polski minister finansów Tadeusz Kościński.

„Podatek globalny nie powinien prowadzić do wzrostu opodatkowania firm zagranicznych inwestujących w Polsce i prowadzących tu realną działalność gospodarczą… Naszym warunkiem było rozpoczęcie dalszych prac nad globalnym planem podatkowym.”

Raport Alana Charlischa i Aliji Pitak; Edytowanie przez Edmunda Playera

Zastrzeżenie: Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i mogą tego nie odzwierciedlać Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak ani Kitco Metals Inc., ani autor nie mogą zagwarantować takiej dokładności. Ten artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Wymiana towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych nie jest żądaniem. Kitco Metals Inc.

READ  Haslamierka jedzie do Polski, aby pomóc ukraińskim uchodźcom poradzić sobie z traumą