Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zainicjowała w Radzie Europy rezolucję w sprawie reparacji wojennych Niemiec za II wojnę światową

Wiceminister spraw zagranicznych Polski Arkadiusz Mularczyk powiedział w czwartek, że Polska przyjęła w Radzie Europy rezolucję w sprawie niemieckich reparacji dla obywateli polskich dotkniętych II wojną światową.

Warszawa (UrduPoint News / Sputnik – 26 stycznia 2023) Polska Zainicjowany w Radzie Europa Adopcja Rezolucja W tym dniu NiemcyOdszkodowania dla poszkodowanych obywateli polskich Wojna światowa II – powiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk.

„Podczas ostatniej sesji Zgromadzenia EuropaPolscy przedstawiciele przystąpili do przygotowywania projektu Rezolucja W kwestii NiemcyOdszkodowania dla poszkodowanych (polskich) obywateli Wojna światowa II” – powiedział dziennikarzom Mularczyk.

Według Mularczyka projekt Rezolucja Porusza kwestię realizacji prawa do zadośćuczynienia dla obywateli polskich, a także „brak dostępu do drogi sądowej i rzetelnego procesu w tych sprawach”.

Wiceminister spraw zagranicznych poinformował ponadto, że projekt dokumentu podpisało 35 posłów od 11 Rada Europa Państwa członkowskie.

w To samo Mularczyk zwrócił uwagę na „asymetrię” wypłat odszkodowań dla poszkodowanych obywateli. Wojna światowa II.

„Obywatele niektórych krajów otrzymywali świadczenia kompensacyjne, a obywatele innych krajów, zwłaszcza Bliskiego i Wschodniego EuropaNie ma takich korzyści – powiedział Polska Oczekuje się, że kwestia ta zostanie rozpatrzona przez Radę Europa i kończy się wezwaniem raportowym Niemcy „naprawić swoje prawo” i zapłacić reparacje.

W Wrzesień 2022, Warszawa Potrzebne było 6,2 biliona złotych (1,4 biliona dolarów). od Niemcy Jako odszkodowanie za szkody od Wojna światowa II. na początku Październik, Warszawa wysłał odpowiednią notatkę do Berlin. Po tym, Polska Apelował do wielu krajów i organizacji międzynarodowych, w tym do UNESCO Organizacja Narodów ZjednoczonychZ prośbą o pomoc w uzyskaniu reparacji wojennych od Niemcy.

Niemcy powiedziały Polska Rząd poddał się Wszystko domaga się odszkodowania na podstawie art Umowa W roku 1953.