Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zagłosuje w referendum imigracyjnym w nadchodzących wyborach – DW – 18.08.2023

Polska zagłosuje w referendum imigracyjnym w nadchodzących wyborach – DW – 18.08.2023

Polska Po tym, jak parlamentarzyści przyjęli w czwartek rezolucję w parlamencie, referendum w sprawie imigracji i trzech kwestii odbędzie się tego samego dnia, co wybory parlamentarne w tym roku.

Rządząca populistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) chce zająć się czterema sprawami: prywatyzacją przedsiębiorstw państwowych, podniesieniem wieku emerytalnego i płotem na białoruskiej granicy. oraz przyjmowanie migrantów na mocy Traktatu UE.

Opozycja twierdzi, że BIS próbuje manipulować wyborami

Polska opozycja skrytykowała to posunięcie, twierdząc, że PiS nadużywa środków publicznych na kampanię mającą na celu pobudzenie swoich zwolenników i demonizację przeciwników.

Opozycja stwierdziła, że ​​decyzja konserwatywnego rządu o przeprowadzeniu referendum w sprawie kilku gorących guzików była próbą „manipulowania” wynikiem zbliżających się wyborów do zgromadzeń.

Ale rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że „zadawane tam pytania są ważne dla bezpieczeństwa naszych rodaków i naszego kraju”.

Polska obchodzi Dzień Sił Zbrojnych defiladą wojskową

Ta przeglądarka nie obsługuje elementu wideo.

W czwartkowym sondażu parlamentarnym w sprawie referendum w sprawie wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć 15 października, oddano 210 do 234 głosów przeciw 7 wstrzymującym się.

Co będzie na karcie do głosowania?

Podczas gdy partia rządząca stara się zgromadzić swoich głównych wyborców, PiS chce, aby wyborcy odpowiedzieli na pytania dotyczące czterech kluczowych kwestii.

Polacy będą proszeni o wycofanie się ze sprzedaży przedsiębiorstw państwowych, w tym zagranicznych; Czy wiek emerytalny w kraju powinien zostać podniesiony; I czy chcą utrzymać płot graniczny z najbliższym sojusznikiem Rosji Białoruś.

Obywatele zostaną również zapytani, czy chcą to zaakceptować Osoby ubiegające się o azyl i migranci Na mocy Traktatu UE.

Tekst przygotowanego przez PiS referendum odnosi się do migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu jako „tysięcy tysięcy nielegalnych imigrantów” w ramach umowy z UE, którą referendum potępia jako „narzuconą przez europejską biurokrację”.

READ  Polska jest gotowa dostarczyć myśliwce

jsi/rs (AP, AFP)