Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wzmacnia białoruską granicę siłami antyterrorystycznymi

Polska wzmocni swoją granicę z Białorusią 500 siłami policyjnymi i antyterrorystycznymi – powiedział minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński w obliczu napięć w regionie. zgłoszone 2 lipca.

W odpowiedzi na zapowiedź, że najemnicy grupy Wagnera odwiedzą Białoruś, Polskę, Łotwę i Litwę. został zaproszony Aby wzmocnić wschodnią flankę NATO.

Powstała Grupa Wagnera, kierowana przez Jewgienija Prigożyna Zbrojny bunt Przeciwko rosyjskiemu dowództwu wojskowemu 23 czerwca. Podczas całodziennego powstania najemnicy zajęli kwaterę główną Południowego Okręgu Wojskowego w Rostowie i pomaszerowali w kierunku Moskwy.

W wyniku nieujawnionego porozumienia między założycielem Wagnera a Kremlem, w którym rzekomo pośredniczył białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka, watażka Prigożyn i jego najemnicy mogli podróżować na Białoruś, aby uniknąć prześladowań.

rosyjski outlet Verstka, cytując Jej źródła na Białorusi poinformowały, że w Osipowiczach, około 200 kilometrów na północ od granicy z Ukrainą, budowany jest obóz wojskowy dla 8 000 żołnierzy Wagnera.

Kamiński napisał na Twitterze 2 lipca, że ​​5000 polskich strażników granicznych i 2000 żołnierzy pilnuje obecnie 400-kilometrowej granicy polsko-białoruskiej.

1 lipca Straż Graniczna RP zgłoszone 187 migrantów próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski.

Ep na Ukrainie w tym tygodniu. 14 – Wagnerowska próba buntu w Rosji i jej konsekwencje

Odcinek #14 naszego cotygodniowego podcastu wideo „Ten tydzień na Ukrainie” jest poświęcony nieudanemu zamachowi najemników Wagnera na rosyjski establishment wojskowy i jego następstwom. Gospodarzowi Anastasii Lapatinie towarzyszy Frances Farrell, korespondentka Kyiv Independent. Posłuchaj napisów audio…

Niepodległość KijowaAnastazja Lapatina

READ  Polska: Ustawodawcy popierają ograniczenie dostępu do obszarów przygranicznych