Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Polska wysyła do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2021 w Tokio21

  • Gdy: Pływanie na basenie: sobota, 24 lipca – niedziela, 1 sierpnia 2021 r.
    • Pływanie na otwartym akwenie: środa, 4 sierpnia – czwartek, 5 sierpnia 2021 r.
  • Gdzie: Olimpijskie Centrum Sportów Wodnych / Tokio, Japonia
  • Bieg: 19:00 / Półfinał i finał: 10:30 (czasu lokalnego)
  • Kompletny stół wodny

Niepowodzenie procesu zgłaszania się przez Polski Związek Pływacki odesłało sześciu pływaków do domu z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po przybyciu do Japonii.

Glinicja Govard, Bartos Pissorowicz, Aleksandra Polańska, Matzos Sovanik, Dominika Kozakowska I Jana Józefa Riley był pierwszym pływakiem, który został wymieniony w polskim składzie na przełożone Igrzyska Olimpijskie 2020. Pojechali więc do Tokio jako część 23-osobowego polskiego zespołu, którego pełną wstępną listę można przeczytać na dole tego postu.

Jednak zaraz po przybyciu można było zobaczyć pływaków przytulających się do swoich drużyn i żegnających się z olimpijskim marzeniem, gdy opuszczali Japonię, ponieważ wystąpił oczywisty błąd w procesie zgłaszania kwalifikacji związanych z wysłaniem pływaków.

Ten film został opublikowany przez polskie media od pływaka Sovanika.

Post na stronie internetowej Polskiego Związku Pływackiego z 17 lipca potwierdza, że ​​zaktualizowana lista olimpijska liczy obecnie tylko 17 zawodników, przytaczając takie kwestie jak „FINA, Komitet Organizacyjny MKOl i Polski Komitet Olimpijski kończące proces zatwierdzania”.

W oświadczeniu napisano: „Jutro prezes PZP wyda oficjalne oświadczenie zawierające wszystkie informacje o sytuacji, w tym zgodę na organizację i działalność stowarzyszenia”. Możesz przeczytać raport Tutaj.

Dla FINA Polska zakwalifikowała się do następujących igrzysk olimpijskich: sztafeta mężczyzn i kobiet 4×100 m stylem dowolnym, sztafeta mężczyzn 4×200 m stylem dowolnym, sztafeta składana mężczyzn i sztafeta mieszana mieszana.

READ  Match Day 7 Live Blog: Tunezja, Australia przed Polską i Arabią Saudyjską

Standardy Kwalifikacji Olimpijskich FINA mówią, że każdy kraj może zgłosić do sztafety sportowców, którzy osiągnęli minimalną ocenę „B” dla skoku/dystansu związanego ze sztafetą, który zgłosili, i obejmują one 10 dodatkowych sportowców Dla kraju, który kwalifikuje się do 5 sztafet.

Po dodaniu indywidualnych kwalifikacji do turniejów obu kategorii A i B, miejsca te zostały obsadzone poza to, co Polska dodała do swojej listy i zdecydowano, kto powinien odejść.

Zdolność Polski do podłączenia przekaźników do gry jest teraz pod znakiem zapytania. Wydaje się, że sztafeta 4×100 m stylem dowolnym kobiet została wyeliminowana, podczas gdy sztafeta 4×200 m mężczyzn może pochodzić od uczestniczących pływaków. W tym zakresie będziemy nadal śledzić skutki tej sytuacji.

Tymczasem kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pavesa Siomiskiego, wzywający cały zarząd organizacji do natychmiastowej rezygnacji z zaistniałej sytuacji.

W liście czytamy: „Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu”.

„Dodatkowo polskie pływanie – w oczach opinii publicznej i potencjalnych kibiców – zostało wystawione jako pośmiewisko. Będzie to również miało oczywisty wpływ na wszystkich zawodników rywalizujących na co dzień w bieli i czerwieni.

„Apelujemy do Prezesa i całego Zarządu o natychmiastową rezygnację”.

List podpisało 22 pływaków, wyjątek Sprint Ace Kasia VasikTylko dlatego, że nie jest jeszcze w Tokio. Swisswam zwrócił się do Wasika i kilku innych polskich pływaków o informację zwrotną.

Oryginalna polska lista olimpijska:

Mężczyźni

Kobiety