Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wysyła 2000 żołnierzy na granicę z Białorusią wśród obaw Wagnera

Polska wysyła 2000 żołnierzy na granicę z Białorusią wśród obaw Wagnera

Białoruscy żołnierze Sił Operacji Specjalnych (SOF) i najemni bojownicy Wagnera (AP)

Polska Wysyła dwa razy więcej żołnierzy niż oczekiwano, aby wzmocnić swoje granice po setkach Wagnera Najemnicy napływali na Białoruś.

Wiceminister spraw wewnętrznych Polski powiedział w środę, że państwo członkowskie UE wyśle ​​na granicę z Białorusią 2 tys.

Polscy generałowie coraz bardziej niepokoją się o region przygraniczny, odkąd setki zaprawionych w bojach najemników Wagnera przybyło na Białoruś w zeszłym miesiącu na zaproszenie prezydenta. Aleksandra Łukaszenki.

Białoruś rozpoczęła w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy, a Łukaszenka kilkakrotnie mówił, że powstrzymuje bojowników Wagnera, którzy chcą zaatakować Polskę.

Polska odnotowała również wzrost liczby migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki, próbujących przekroczyć granicę w ostatnich miesiącach. W ciągu ostatnich dwóch lat Białoruś była oskarżana o rekrutację migrantów z biednych krajów i nielegalne wysyłanie ich przez granice w celu podsycania niestabilności.

„To wzmocnienie nie będzie 1000 żołnierzy, ale 2000” – powiedział filipińskiej agencji informacyjnej Maciej Wasik. „Taką decyzję podjął Komitet Bezpieczeństwa, taką decyzję podjął minister Mariusz Błaszczak”

W poniedziałek Wasik powiedział, że straż graniczna prosi o dodatkowe 1000 żołnierzy opublikować.

Twierdził, że to białoruskie władze regulują teraz wszelkie próby nielegalnego przedostania się migrantów do Polski.

„Gdybyśmy po drugiej stronie mieli prawdziwych strażników granicznych, a nie służby przemytnicze, to tych przejść w ogóle by nie było” – powiedział.

Ambasada Białorusi w Warszawie nie odpowiedziała od razu na e-mailową prośbę o komentarz. Białoruś rozpoczęła w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe w pobliżu granicy.

READ  Anglia Kobiety 1-0 Austria: Beth Maid Loop widzi lwice na otwarciu Euro 2022 | wiadomości piłkarskie