Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wyśle ​​na Ukrainę pojazdy piechoty, MiG-y, moździerze i rakiety – EURACTIV.com

Polska wyśle ​​na Ukrainę pojazdy piechoty, MiG-y, moździerze i rakiety – EURACTIV.com

Polska dostarczy także myśliwce MiG-29, silniki samobieżne, dodatkowe rakiety i 200 bojowych wozów piechoty Rosomak produkcji polskiej, z czego połowa zostanie wkrótce dostarczona, powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Polska jest pierwszym krajem europejskim, który wysłał czołgi Panther na Ukrainę.

„Polska zrobiła wszystko, co obiecała w sprawie czołgów: są już na Ukrainie, zwłaszcza czołgi Panther. Są nowe kontrakty na bojowe wozy piechoty – ponad 100 sztuk. Na transportery opancerzone – Rosomak – 200 pojazdów, teraz 100, a potem 100” cytowano słowa prezydenta Ukrainy. Ukraina Prawda.

Na początku miesiąca premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Ukraina kupi od Polski 100 polskich transporterów opancerzonych Rosomak „za pieniądze europejskie” i „za pieniądze USA przekazane Ukrainie” – poinformowała PAP. .

6 kwietnia przedstawiciel polskiego rządu Piotr Mueller powiedział, że Ukraina zamówiła z Polski 150 Rozomaków, na co Zełenski podczas wizyty w Warszawie w środę potwierdził chęć zakupu pojazdów przez Ukrainę bez podania liczby.

Ukraina otrzymała już od Polski jednostki artylerii samobieżnej Krapp. W poście na Telegramie szef sztabu Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załuszny pochwalił parametry grapplingu, w tym prędkość i zasięg ognia.

Ukraińscy gracze podzielili się już z polskimi graczami rekomendacjami dotyczącymi dalszego rozwoju Kraba.

(Aleksandra Krzysztoszek | EURACTIV.pl)

READ  Kathy A. (Malone) Patterson, Polska, Ohio Pogrzeb