Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wysłała już na Ukrainę kilka myśliwców MiG-29 – polski urzędnik

Polska wysłała już na Ukrainę kilka myśliwców MiG-29 – polski urzędnik


2023/04/03 – 11:24 •
Kilka myśliwców MiG-29 zostało już wysłanych na Ukrainę i oczekuje się, że Ukraina będzie szukać dalszego wsparcia. Według Do Marcina Pizydaksa, Szefa Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP.

Pzydacz zwrócił uwagę na pozytywne wydarzenia społeczne i polityczne między Polską a Ukrainą w ostatnim czasie. Podkreślił pilną potrzebę wysłania sprzętu na Ukrainę, ponieważ Rosja ma tysiące czołgów, a sytuacja wymaga szybkiej i znacznej pomocy. Podkreślił ponadto, że Ukraina chroni stabilność dla wszystkich.

Dodał, że prezydent Ukrainy Zełenski ma złożyć oficjalną wizytę w Polsce 5 kwietnia.

Dwa tygodnie temu na konferencji prasowej w Warszawie prezydent Polski Andrzej Duda zapowiedział, że w najbliższych dniach wyśle ​​na Ukrainę co najmniej cztery radzieckie myśliwce MiG-29.

Macedonia Północna przekazała Ukrainie samoloty szturmowe Suchoj Su-25 – poinformowała 14 marca minister obrony kraju Sławjanka Pietrowska.

Bez odpowiedzi prośba Ukrainy o MiG29: konsekwencja obaw NATO związanych z artykułem 5

Twoja opinia ma znaczenie!

Drodzy Czytelnicy! Chcemy wiedzieć, co myślisz. Wypełnij ten formularz Co robimy dobrze, co możemy zrobić lepiej i co chcielibyście zobaczyć w Euromaidan Press. Pomoże nam to tworzyć dla Ciebie lepsze treści. Dziękuje bardzo za Twój czas!

READ  Polska twierdzi, że rakieta wleciała w rosyjską przestrzeń powietrzną, a następnie skierowała się w stronę Ukrainy