Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wyraża niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej ofensywy wojskowej – FrontPageAfrica

Monrowia – Polski rząd deklaruje, że jest zdecydowany potępić rosyjski atak na Ukrainę i będzie nadal popierał Ukrainę w tych krytycznych czasach.

Polska obok Ukrainy natychmiast otworzyła swoje granice i wyciągnęła pomocną dłoń do ponad dwóch milionów ludzi uciekających przed rosyjską inwazją.

W oświadczeniu wydanym w weekend przez polską ambasadę w Abudży polski rząd określił trwającą rosyjską okupację jako bezprecedensową i niesprowokowaną, mówiąc, że inwazja wojskowa była nieuzasadniona, dodając, że chociaż większość uchodźców to Ukraińcy, tysiące obywateli trzecich z zadowoleniem przyjął i otrzymał azyl w Polsce.

„Polskie władze zezwalają każdemu, bez względu na rasę, rasę czy religię. Wielu z tych, którzy przekraczają granicę ukraińsko-polską, to Afrykanie, w tym Liberyjczycy” – czytamy w oświadczeniu.

W oświadczeniu stwierdzono: „Polski rząd dołożył wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim uchodźcom sensowną, skuteczną i wszechstronną pomoc. Żywność była dystrybuowana przez granicę, a transport był zapewniany do miejsc, w których dodatkową pomoc i pomoc zapewniali urzędnicy samorządowi. Ponadto znowelizowano prawo krajowe, aby sprostać potrzebom uchodźców i zapewnić pomoc. Bezpłatna opieka medyczna gwarantowana wszystkim uchodźcom. Polska pomaga w przyjmowaniu chorych uchodźców, niepełnosprawnych i sierot. Ukraińskie dzieci mają możliwość wznowienia nauki w polskich szkołach podstawowych i średnich. Wszyscy obywatele Ukrainy mogą ubiegać się o polski numer identyfikacyjny, który daje właścicielowi prawo do korzystania z takich samych świadczeń socjalnych i opieki medycznej oraz wielu innych świadczeń, jak obywatele polscy.

W raporcie wyjaśniono, że nie tylko ogromna pomoc polskiego rządu, ale także zwykli obywatele polscy przyczynili się do największego kryzysu. Pojedyncze osoby, rodziny, sąsiedztwo i lokalne społeczności zaczęły sobie pomagać.

„Na uwagę zasługuje fakt, że polscy obywatele stworzyli wyspecjalizowane serwisy pomocy dedykowane specjalnie pomocy Afrykanom. Na przykład wsparcie dla osób poszukujących zakwaterowania w Polsce obejmuje usługi tłumaczeniowe i bezpłatną pomoc prawną.

READ  UE każe Węgrom i Polsce zintensyfikować grę demokratyczną

Oprócz pomocy humanitarnej, Polska nadal solidaryzuje się z Ukrainą, stając się centrum humanitarnym koordynującym pomoc humanitarną poprzez oblężenie Ukrainy z 30 krajów na całym świecie.

„Rząd RP powołał silny i kompleksowy organ pomocy humanitarnej nie tylko w Polsce, ale i na Ukrainie. 500 000 CHF Całą pomoc kierowaną na Ukrainę koordynuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Urząd Premier.

Polska i Liberia

„Chociaż Polska nie ma silnych historycznych i politycznych więzi z Liberią, to od dziesięcioleci utrzymuje przyjazne stosunki dyplomatyczne z Liberią, ponieważ nie osiedla się w żadnym kraju afrykańskim na poziomie bilateralnym. W ubiegłym roku polski rząd wspierał Liberię poprzez współpracę rozwojową program „Polska Pomoc”.

Projekt skupił się na poprawie szkolnictwa zawodowego w Liberii. Ambasada RP utworzyła laboratorium komputerowe w Szkole Technicznej im. Ks. Bosko w stolicy Liberii. Szkoła kształci uczniów na wszystkich poziomach (klasy od 1 do 12). Wyjątkowość szkoły na tle innych placówek polega na tym, że wszyscy jej uczniowie uczą się przedmiotów oferowanych w programie nauczania, a także korzystają z zajęć obejmujących naukę umiejętności technicznych, takich jak szycie, rysunek techniczny, haft i komputer. itp. Dzieci i młodzież o różnym statusie materialnym i społecznym uczęszczają do szkół promujących politykę równych szans. Obecnie studiuje 570 studentów. Działania projektowe obejmują zakup komputerów stacjonarnych z monitorami, nadających się do prowadzenia szkoleń oraz wykorzystanie profesjonalnych programów do obliczeń i rysunków technicznych. Zakupiono również biurka komputerowe i zasilacze UPS, aby zapewnić ciągłość pracy.

W ostatnich latach Polska i Liberia odnotowują wysoki poziom wzajemnego zainteresowania przyjazdem i oczekują na wiele więcej w przyszłości. We wrześniu 2021 r. wiceprezes Jewel Howard-Taylor odwiedził Polskę, aby wziąć udział w 30. Forum Ekonomicznym w Corfax. Forum w Corfax to największa konferencja gospodarcza w Europie Środkowo-Wschodniej, której celem jest promowanie dyskusji na temat rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między państwami członkowskimi UE i krajami spoza UE. Wiceprezes wzięła udział w dwóch panelach dyskusyjnych: „Wyzwania ery post-COVID-19” oraz „Czas kobiet przewodzić światu, który prowadzi do kobiet”. Po jednej stronie forum wiceprezes Howard-Taylor, prezes Forum Ekonomicznego p. Gigmund rozmawia z Berdychowskim o współpracy z rządem Liberii w rozwoju sektora prywatnego, zwłaszcza energetycznego. Telekomunikacja, produkcja i rolnictwo Jej Ekscelencja J. Howard-Taylor podkreślił, że Liberia jest otwarta na współpracę gospodarczą i rząd oczekuje przyjaznych stosunków między Liberią a UE w zakresie współpracy politycznej i gospodarczej.

READ  Sue E. (Davis) Meeker, Polska, Ohio Mourning