Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej podejrzany balon obserwacyjny „z Białorusi”.

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej podejrzany balon obserwacyjny „z Białorusi”.

Polska twierdzi, że wykryła coś, co wydaje się być balonem kontrolnym w swojej przestrzeni powietrznej z kierunku Białorusi.

Ministerstwo obrony kraju napisało na Twitterze, że kontakt radarowy z obiektem został utracony w pobliżu miejscowości Repin w centralnej Polsce, 180 mil od granicy z Białorusią.

Siły zbrojne poinformowały, że obiekt został zauważony w piątek około 20:30 i przeprowadzono obserwację radarową, ale obiekt nie był już widoczny około 12:30 w sobotę.

Najnowsze aktualizacje:
Wycofanie się Rosji podkreśla „poważny niedobór” skutecznych żołnierzy

To zdarzenie, które może przywołać wspomnienia Chiński balon szpiegowski który przeleciał nad Stanami Zjednoczonymi, Wywołało to awanturę dyplomatyczną i obawy o bezpieczeństwo narodowe.

Rozwój ten następuje po dwóch innych znanych inwazjach na polską przestrzeń powietrzną od czasu, gdy Rosja rozpoczęła całkowitą inwazję na Ukrainę, która leży na wschodniej granicy Polski.

W listopadzie dwóch Polaków zginęło, gdy rakieta wylądowała we wschodniej Polsce.

Zachodni urzędnicy powiedzieli, że uważają, że ukraiński pocisk obrony powietrznej został odbity, gdy ukraińskie siły powietrzne próbowały odeprzeć rosyjski atak na dużą skalę.

Polscy wojskowi i politycy stoją również przed pytaniami o inną istotę, która wylądowała na polskiej ziemi w grudniu, ale została odkryta przypadkowo w kwietniu przez członka społeczeństwa jadącego konno w lesie.

Ta sprawa rodzi pytania o postępowanie władz z ich obroną powietrzną w obliczu nowych zagrożeń stworzonych przez wojnę na Ukrainie.

READ  Polski sportowiec z nartami wodnymi został wybrany do udziału w igrzyskach olimpijskich w Pekinie