Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska: Tysiące przybywają na paradę Warsaw Pride | Prawa LGBT

Tysiące przemaszerowało w sobotę w „marszu równości” przez centralną Warszawę wśród twierdzeń, że homoseksualizm w Polsce w ostatnich latach wzrósł.

Prawa LGBT stały się centralnym elementem szerszej walki między liberałami, liberałami i religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i integracyjnego społeczeństwa. .

Wśród morza tęczowych flag maszerujący zgromadzili się przed najwyższym neogotyckim pałacem kultury i nauki w centrum Warszawy, z DJ-ami ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simokovsky, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić i sami się zabijają”. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest godna ubolewania, dlatego jestem tutaj – aby ich wspierać. ”

Działacze na rzecz praw LGBT trzymają balony i billboardy w stolicy Polski. Fot. Vojtech Radowski / AFP / Getty Images

Politycy i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce. Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwiają się temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd Victora Orbana na Węgrzech, w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS), wprowadził przepisy zakazujące pokazywania i promowania homoseksualizmu wśród 18-latków.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz więcej opozycji – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia konsultantka biznesowa, odnosząc się do sytuacji osób LGBT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapytany, co powiedziałby ludziom, którzy sprzeciwiali się marszowi, odpowiedział: „Powiem: 'Nie bój się’. ”

READ  Po naciskaniu z Polski francuscy politycy ustawiają się w szeregu, by zablokować EU-POLITICO