Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska twierdzi, że preferowani inwestorzy mogą zainwestować w nowe lotnisko nawet 1,9 miliarda dolarów

Polska twierdzi, że preferowani inwestorzy mogą zainwestować w nowe lotnisko nawet 1,9 miliarda dolarów

Boeing 787-8 Dreamliner SP-LRC Polskich Linii Lotniczych ląduje na Międzynarodowym Lotnisku Chopina w Warszawie, 8 stycznia 2018 r. Zdjęcie wykonano 8 stycznia 2018 r. Fot. REUTERS/Kakber Pempel/Archive. Uzyskanie praw licencyjnych

WARSZAWA, 24 października (Reuters) – Polska wybrała francuski fundusz lotniskowy Vinci i australijski IFM Global Infrastructure Fund na preferowanych inwestorów w planowanym węźle lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej i może zainwestować do ośmiu miliardów złotych (1,91 miliarda dolarów), co stanowi kwotę … Poinformował we wtorek polski urzędnik.

Port Lotniczy Solidarność, położony 37 km na zachód od Warszawy, cieszy się poparciem prawicowego populistycznego rządu PiS w obliczu krytyki ze strony głównych partii opozycji walczących o utworzenie kolejnego rządu po wyborach parlamentarnych. Wcześniej w październiku.

Według prognoz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) lotnisko zarządzane przez państwowe CPK ma zacząć działać w 2028 r., a w 2035 r. będzie w stanie obsłużyć 40 mln pasażerów i 1 mln ton ładunków rocznie. Zdaniem rzecznika CPK. Powiedział.

Planuje się, że będzie to lotnisko cywilne, ale mogłoby być wykorzystywane przez siły NATO.

„PKK to nie paranoja… Nie tylko ożywi polską gospodarkę, ale także zagwarantuje wysoką stopę zwrotu z inwestycji” – powiedział przedstawiciel rządu Marcin Horala.

CPK buduje także ogólnokrajową sieć kolejową, która połączy główne polskie miasta z lotniskiem.

We wtorkowym oświadczeniu CPK podano, że skarb państwa zabezpieczy 60% finansowania portu lotniczego obligacjami lub pożyczkami bankowymi, a inwestorzy zaoferują pozostałe 40% w zamian za mniejszościowy udział w należącej do spółki spółce lotniskowej CPK.Lotnisko.

Jednostka Vinci Group, Vinci Airports, rozwija i obsługuje ponad 70 lotnisk w 13 krajach.

Fundusz IFM Global Infrastructure Fund inwestuje w spółki Flughafen Wien Group, Manchester Airports Group i Sydney Airport. Wśród inwestorów znajdują się fundusze emerytalne i inwestorzy instytucjonalni z całego świata.

READ  Polski przemysł osiąga dno, a ceny producentów zaczynają się stabilizować Muzyka pop

Nie udało nam się od razu uzyskać komentarza od Vinci ani IFM Global Infrastructure Fund.

(1 dolar = 4,1890 zł)

Zgłoszone przez Carol Badohal. Pod redakcją Barbary Lewis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę