Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska twierdzi, że jest gotowa we wtorek uznać unijne fundusze stymulacyjne

Polska często to zaakceptuje Epidemia UE we wtorkowym głosowaniu parlamentarnym po poparciu rządu dla planu jednej z partii opozycyjnych.

Koalicja trójstronna od tygodni nie miała większości, by zatwierdzić obozowy fundusz naprawczy w wysokości 800 800 miliardów (968 miliardów dolarów) z powodu wewnętrznych różnic. Ostatecznie rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość zgodziła się na żądania lewicy w zamian za jej poparcie.

UE jest duża

Polska będzie piątym co do wielkości beneficjentem dotacji z programu stymulacyjnego

Źródło: Komisja Europejska

„Wszystko wskazuje na to, że jest większość za porozumieniem” – powiedział w piątek wiceminister finansów i polityki regionalnej Voltaire Buda. „Rozumiemy, że poparcie lewicy jest realne”.

Decydując się na zwołanie specjalnej sesji parlamentarnej w przyszłym tygodniu, największy członek obozu ze wschodu stara się rozwiać obawy, że proces zatwierdzania może zostać opóźniony.

Polski rząd prześle do zatwierdzenia swój narodowy plan naprawy finansowany przez UE Wraz z przedłużeniem terminu składania wniosków Komisja Europejska w piątek.

„Polska nie chce czekać, chce być gdzieś pomiędzy krajami gotowymi do finansowania i krajami, które jeszcze nie pracują” – powiedział Buda.

Kompleksowy rządowy plan inwestycyjny i rozwojowy, zwany nową umową, ma zostać opublikowany 15 maja. Powiedział, że szczegółowo nakreśli, w jaki sposób Polska chce pomóc gospodarce wyjść z epidemii.

READ  Chłopiec Boltona jedzie do Polski, aby uczcić rocznicę wojny na Ukrainie