Top News

Polska szuka pomocy w sprawie białoruskich przejść granicznych

Polski rząd zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o ogłoszenie stanu wyjątkowego na granicy kraju z sąsiednią Białorusią.

Plan wprowadzenia na granicy stanu wyjątkowego wynika z próby wjazdu około 3000 migrantów z Białorusi w sierpniu. Polski rząd i Unia Europejska uważają, że za rządów Aleksandra Łukaszenki w Mińsku zaplanowano nielegalne przekroczenia i próby przekroczeń.

Po zatwierdzeniu przepisy nadzwyczajne zabronią cienkiego paska demonstracji na granicy i noszenia publicznych dokumentów tożsamości. Może to potrwać do 30 dni, zanim będzie wymagane odnowienie.

Obwiniam Łukaszenkę

„Sytuacja na granicy z Białorusią to ciągły kryzys” – powiedział dziennikarzom prawicowy polski premier Mathews Moraviki. “Dlatego zdecydowaliśmy się zaproponować to rozwiązanie Prezydentowi.”

Imigranci dotarli również do dwóch pozostałych państw członkowskich UE sąsiadujących z Białorusią, Łotwą i Litwą. Większość imigrantów pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afganistanu. Władze białoruskie zostały oskarżone o przewożenie ludzi do kraju w celu wysłania ich do sąsiednich krajów UE.

Unia Europejska uważa, że ​​potężny reżim Łukaszenki stara się wykorzystać imigrację przeciwko surowym ograniczeniom obywateli. Mińsk

Polska zaczęła w zeszłym tygodniu wznosić ogrodzenie o wysokości 2,5 metra na swojej 418-kilometrowej granicy.

Polska została podzielona

Polski rząd zajął twarde stanowisko, próbując uniemożliwić uchodźcom i migrantom wjazd do kraju i ubieganie się o azyl.

Sytuacja podzieliła jednak kraj, ponieważ antyliberałowie, organizacje pozarządowe i Kościół katolicki krytykują stanowisko rządu.

Polacy są również podzieleni co do losu konkretnej grupy 30 migrantów, którzy prawdopodobnie przybyli z Afganistanu, którzy utknęli na granicy od ponad trzech tygodni.

Polskie władze aresztowały w weekend 13 pracowników, protestując, że wycięli dziurę w nowym ogrodzeniu, twierdząc, że było to „nieludzkie” zachowanie rządu.

READ  Kwalifikacje olimpijskie: Polska zmartwiona wydarzeniami dnia 1 Akcja

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment