Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska Szkoła Średnia otrzymuje nową szklarnię |  Wiadomości, sport, praca

Polska Szkoła Średnia otrzymuje nową szklarnię | Wiadomości, sport, praca

Polska – Uczniowie szkół średnich w Polsce mają teraz okazję dowiedzieć się o długoterminowym zaangażowaniu w uprawę roślin.

Członkowie Wydziału Nauki i Fundacji Szkół Polskich odbyli niedawno ceremonię przecięcia wstęgi za otwarciem nowej szklarni Sungrow 20, która wzbogaci zajęcia z przedmiotów ścisłych w szkołach średnich. Początkowa szklarnia ma wymiary 10 na 20 stóp i zawiera automatyczne otwierane dachy, dwie tace ze stali nierdzewnej i cztery skrzynki do uprawy.

Szklarnia powstała dzięki niewielkiemu wnioskowi o grant złożonemu przez nauczycielkę przedmiotów ścisłych Debbie Smith. Chciała projektu szklarniowego o wartości od 5000 do 7000 dolarów i poprosiła o 2000 dolarów na rozpoczęcie projektu.

„Kiedy fundacja zobaczyła wniosek, uznała, że ​​to dobry pomysł i zdecydowała się sfinansować cały projekt” – powiedział Craig Hockenberry, nadinspektor Polski. „To dobry przykład dla reszty naszego personelu, który może ubiegać się o projekty i materiały poprawiające edukację”.

Smith mogła opowiedzieć o swoim projekcie i jego znaczeniu dla uczniów przedmiotów ścisłych w Poland High School. Powiedziała, że ​​w Stanach Zjednoczonych istnieje 5000 udokumentowanych szklarni szkolnych.

Smith powiedział, że szklarnia zewnętrzna zapewni nowy poziom nauczania i przyniesie uczniom korzyści na wiele sposobów.

„W szkolnej szklarni uczniowie będą pracować nad projektami dotyczącymi roślin, których ukończenie może zająć tygodnie lub miesiące, ucząc w ten sposób zaangażowania, odpowiedzialności i cierpliwości wobec organizmu” – powiedział Smith.

Powiedziała, że ​​uczniowie będą mogli używać węchu, dotyku, a nawet smaku, czego nie da się zrobić w laboratoriach naukowych.

„Świetnie sprawdza się na zajęciach z botaniki i naprawdę pomoże w praktycznej nauce” – powiedziała Nadia Zarbo, studentka pierwszego roku w Polsce, która pełni funkcję ambasadora uczniów w zarządzie Fundacji Szkół Polskich.

Krótkoterminowe cele ocieplenia szklarniowego obejmują uprawę roślin odpornych na zimno. Zajęcia odwiedzą także targ rolniczy i działającą farmę roślin.

READ  Za kraj, który kocham | Wiadomości, sport, praca

Cele długoterminowe obejmują kształtowanie krajobrazu, sadzenie przydatnych rodzimych bylin wokół szklarni oraz współpracę z innymi szkołami średnimi, takimi jak Boardman, która prowadzi szklarnię i podobne programy. Polska chce także rozwijać w szkołach program „od pola do stołu”. Smith powiedział, że pracownicy stołówki będą mogli pewnego dnia otrzymać świeże warzywa ze szklarni.

„Co najważniejsze, szklarnia, otoczona widokami i dźwiękami natury, poprawi samopoczucie emocjonalne naszych uczniów” – powiedział Smith.

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej