Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska stoi przed pewnymi wyzwaniami, ale przed prawdziwą historyczną szansą na rozwój

DAVOS, Szwajcaria, styczeń 23, 2023 /PRNewswire/ — Chociaż ostatnie lata charakteryzowały się kilkoma globalnymi zakłóceniami, polska gospodarka okazała się bardzo odporna. powiedział Jerzy Kiwiczyński, Wiceprezes Banku Pecao SA DavosNasze możliwości i elastyczność w połączeniu z możliwością uczestniczenia w wielkim przedsięwzięciu odbudowy Ukrainy Infrastruktura, tworząca historyczne możliwości wzrostu Polska.

„Dlaczego Polska? Wykorzystać szansę w dobie przechodzenia od globalizacji do regionalizacji” to temat pierwszej dyskusji eksperckiej zorganizowanej w Domu Polskim podczas Światowego Forum Ekonomicznego. Davos.

Jak zgodzili się wszyscy paneliści, globalne wydarzenia ostatnich lat zrewolucjonizowały charakter międzynarodowego handlu i produkcji, skutkując tendencją do skracania łańcuchów dostaw. do PolskaTo szansa, aby stać się regionalnym centrum producentów i operatorów, zapewniającym dobre otoczenie, w którym warto inwestować i rozwijać swoją działalność gospodarczą.

„Przez ponad 30 lat Polska Otwartość naszego kraju skutecznie przyciąga dużą liczbę inwestorów zagranicznych, którzy cenią sobie jego położenie geograficzne, stabilność gospodarczą i dostępność wielu dobrze wykształconych fachowców. Teraz nadszedł czas, abyśmy wspólnie – jako sektor finansowy, przedsiębiorcy, ustawodawcy i całe społeczeństwo – wykorzystali tę szansę i przenieśli polską gospodarkę na wyższy poziom” – powiedział Jerzy Kwiczyski.

Taka zmiana jest możliwa, zdaniem Jerzego Gwiczyńskiego, dzięki procesom transformacji energetycznej oraz możliwościom, jakie mają firmy korzystające z obiektów lub otrzymujące dodatkowe środki na restrukturyzację unijnych gospodarek po pandemii. Zaangażowanie polskich firm i instytucji finansowych w powojenną odbudowę Ukraina Oczekuje się, że odegra ważną rolę.

Choć zakończenie konfliktów za naszą wschodnią granicą może wydawać się odległe, dotychczasowe doświadczenia pokazują, że powodzenie takiego procesu wymaga odpowiedniego przygotowania. Jerzy Kwieciński zapowiedział, że Bank Polski wesprze wszystkie firmy. Ekonomiści Banku Pekao SA szacują, że zysk Polski Zaangażowanie w odbudowę Ukrainy Infrastruktura będzie w przyszłości generować nawet 3,8% polskiego PKB.

READ  Większości Polski, Rumunii i Chorwacji pozwolono wyjechać za granicę

ŹRÓDŁO BANK PEKAO SA