Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska stara się wypłacić premie z funduszy Covit-19

Polska Komisja Selekcyjna zwróciła się we wtorek do zarządcy miasta o ustalenie, czy 50 tys.

Menedżer miasta Matt Corzide powiedział, że miasto planuje otrzymać 596 000 USD i 268 000 USD w dwóch ratach w ciągu najbliższych dwóch lat z amerykańskiej Ustawy o planie odzyskiwania. Zarząd chce skierować część środków do pracowników, którzy pracowali podczas epidemii COVID-19.

Miasto otrzymało pierwszy czek i wydało 50 000 dolarów na budowę Hackett Mills Road.

Corside powiedział, że sprawdzi, czy kolejne 50 000 dolarów z tego samego funduszu ARPA można wykorzystać na płatności składek, ponieważ zarząd mógłby zatwierdzać wydatki do 50 000 dolarów bez zgody rady miasta.

Zarząd poparł również wykorzystanie funduszy na zakup noszy Power Lift o szacowanym koszcie 60 000 USD.

Przewodniczący komisji selekcyjnej Stephen Robinson powiedział, że miasto nie musi teraz przydzielać wszystkich funduszy ARPA. Miasto ma termin do 2024 r., a pieniądze do 2026 r.

Inne koszty zgłoszone przez Corside do dalszego rozpatrzenia obejmują roboty drogowe i nowy system wentylacji z filtrem powietrza dla urzędów miejskich.

Szef straży pożarnej Thomas Print powiedział komisji konkursowej, że dodatkowe koszty nadgodzin były spowodowane brakiem personelu w straży pożarnej w pełnym i dziennym wymiarze godzin.

Print powiedział, że zatrudnienie dwóch dodatkowych pełnoetatowych strażaków złagodziłoby znaczne dodatkowe koszty nadgodzin, wzmocniłoby siłę roboczą straży pożarnej i zapewniłoby bardzo potrzebne bezpieczeństwo dla miasta.

Komisja selekcyjna dodała plany zatrudnienia dodatkowych strażaków w przyszłorocznym budżecie miasta.

„Zdrowie i bezpieczeństwo nie podlegają negocjacjom” – powiedział Robinson, wspierając rekrutację personelu.

W innych sprawach Corside powiedział grupie, że mogą być potrzebne dodatkowe środki bezpieczeństwa w miejscu transferu w mieście.

Corside powiedział, że osoby te weszły do ​​biur polskiej i Mechanic Falls Exchange tej samej nocy. Poza kilkoma osobistymi konsekwencjami nie doszło do poważnych uszkodzeń lokalu.

READ  Wojna na Ukrainie będzie głównym tematem przewodnictwa OBWE

Komisja Selekcyjna zatwierdziła pozostałe 30 349 USD z Funduszu Rec TIF na utrzymanie i poprawę szlaków turystycznych, przekazane przez Komisję Szlaku w porozumieniu z polskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa.

Corcoran Environmental Services ze Scarborough otrzymała kontrakt na utylizację odpadów stałych za 120 USD za podróż do Maine Waste to Energy w Auburn i 125 USD za podróż do Casella w Louiston. Corcoran przewyższył Wszechmogące Odpady o 139 USD za podróż do MWTE i 149 USD za podróż do Caselli.

Komisja konkursowa wysłuchała również prezentacji ReVision Solar Power na temat przekształcania energii słonecznej w podstawowe źródło energii w polskich obiektach komunalnych.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

“Poprzedni

Następny ”