Economy

Polska spółka PGNiG zamierza kupić fabrykę CCGT

Polska spółka PGNiG zamierza kupić fabrykę CCGT

Polskie państwowe przedsiębiorstwo naftowo-gazowe PGNiG rozważa zakup 50% udziałów Taurona w stalowowolskiej turbinie gazowej i elektrociepłowni (ECSW) jako wyłącznym właścicielem, poinformowały 3 sierpnia obie firmy. Po uruchomieniu bloku gazowego 450 MW, który zapewnia również ciepłownictwo.

„ECSW to nowoczesna jednostka gazowa, spełniająca bardzo restrykcyjne normy środowiskowe, której eksploatacja w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat jest ważna dla stabilności bezpieczeństwa energetycznego w Polsce” – powiedział Toruń. Sprzedaż pozwoli jej usprawnić zarządzanie operacyjne i poprawić wykorzystanie paliwa gazowego w Toruniu.

PGNiG powiedziało, że elektrownie takie jak Stalowa Wola są „odpowiedzią na wyzwania związane z niskoemisyjną transformacją polskiej gospodarki, w której PGNiG chce być ważnym graczem, przyczyniającym się do budowy silnej polskiej firmy multienergetycznej”.

Powiedzieli, że zawarcie transakcji będzie uzależnione od wyniku negocjacji i spełnienia innych warunków określonych w przepisach prawa lub dokumentach korporacyjnych.

Fabryka w Stalowej Woli emituje 360kg CO2/MWh, co jest zgodne z wymogami najlepszych konkluzji Tecnique dostępnych w UE dla producentów płyt CD. Jednostka emituje również bardzo mało tlenku azotu i praktycznie nie emituje tlenków siarki.

READ  Kraje europejskie kończą ewakuacje w Kabulu, gdy Stany Zjednoczone walczą

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment