Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska ruszy wszystkie punkty szczepień jako pierwsze – pierwsza wiadomość

„19 kwietnia zostanie otwarty pierwszy na świecie punkt szczepień… wraz z 16 innymi ośrodkami w ramach programu pilotażowego” – powiedział Mikes Dworsik.
Matthews Marek / BAP

Trwają prace nad otwarciem pierwszego w kraju ośrodka szczepień dla wszystkich, powiedział komisarz stanowy odpowiedzialny za ogólnokrajową kampanię szczepień na konferencji prasowej we wtorek.

Centrum zostanie otwarte w ramach rządowych starań o zwiększenie wskaźnika szczepień w Polsce.

„19 kwietnia zostanie otwarty pierwszy na świecie punkt szczepień… wraz z 16 innymi ośrodkami w ramach programu pilotażowego” – powiedział Mikes Dworsik.

Dvo சிக் k powiedział, że kilkaset kolejnych centrów zostanie otwartych w nadchodzących tygodniach.

Minister powiedział, że dotychczasowe 6500 punktów szczepień będzie kontynuowało swoją pracę, dodając, że tempo szczepień wzrosło od czasu recesji świątecznej.

„Od wczoraj ponad 550 000 osób zarejestrowało się w celu uzyskania szczepionki” – powiedział Dvo சிக் k, dodając, że „system działa bez zarzutu i mamy nadzieję, że będzie nadal działał.

„Co tydzień przyspieszamy tempo” – kontynuował. „Planujemy przekroczyć milion szczepionek wyprodukowanych w tym tygodniu”.

Dvo சிக் k powiedział, że od rozpoczęcia krajowego programu 27 grudnia zaszczepiono ponad 7,7 miliona osób.

Rząd oświadczył, że zamierza mieć 20 milionów szczepionek do końca drugiego kwartału i że według Dvo சிக் k pierwsza dawka szczepionki będzie dostępna dla wszystkich, którzy tego chcą, do końca sierpnia.

READ  Bez dostępu do morza Białoruś widzi, że wiele jej granic z zachodnią częścią jest zamkniętych w miarę wzrostu napięć.