Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska rozmieszcza obronę przeciwpancerną wzdłuż granic Rosji i Białorusi

Polskie wojsko rozmieściło bariery przeciwpancerne wzdłuż granic z Rosją i Białorusią.

Polska może zostać poważnie dotknięta konfliktem zbrojnym, jeśli rozszerzy się on poza granice Ukrainy.

polski minister obrony Mariusza Błaszczaka Zdjęcia przesłane niedawno na Twittera pokazują środki bezpieczeństwa stosowane przez jego kraj w celu ochrony granicy z obwodem kaliningradzkim.

Powiedział, że posunięcie to jest częścią warszawskiej strategii odstraszania.

W ubiegłym roku Ukraina zainstalowała również metalowe bariery przeciwczołgowe zwane „jeżami”, aby uniemożliwić wjazd na jej terytorium pojazdom kołowym.

Czy Litwa będzie kontynuować?

Działania Polski mające na celu wzmocnienie obrony naziemnej przed możliwym rosyjskim atakiem wywołały apele do sąsiedniej Litwy o pójście w jej ślady.

Laurinas CassiunasPrzewodniczący litewskiej parlamentarnej Komisji Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (NSGK) powiedział, że środki zaradcze kraju, w tym fortyfikacje graniczne, zostały już opracowane.

Grupa ma dyskutować o wzmocnieniu litewskiej granicy jeszcze w tym miesiącu.

„Łączy nas przesmyk suwalski i mamy wspólny interes w obronie tego konkretnego obszaru przed Kaliningradem i stroną białoruską” – powiedział pułkownik w stanie spoczynku. Vytotas malinionis wyjaśnione.

Zauważył ponadto, że gdyby Moskwa podjęła wrogie działania przeciwko pobliskim sojusznikom Ukrainy, niestrzeżone granice w Wilnie umożliwiłyby łatwe przejście sił wroga.

READ  Napięcia geopolityczne wzrosły po polskim ataku rakietowym