Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska restauracja ze świeżym wystrojem i kreatywnymi koktajlami |  czasy pustynne

Polska restauracja ze świeżym wystrojem i kreatywnymi koktajlami | czasy pustynne

Po dekadzie w biznesie, Polish Cottage ma świeży wygląd, codzienne specjały i odnowioną kartę drinków.

Przytulna restauracja Midtown została zamknięta na część lipca z powodu liftingu i uzupełnienia menu napojów, aby zainstalować nowe drewniane i drewniane budki i bary. Restauracja została ponownie otwarta 26 lipca z nieco większą pojemnością, od 48 do 52. Jaśniejsza kolorystyka i nowe oświetlenie zaowocowały również jaśniejszą i bardziej otwartą przestrzenią.

„Staraliśmy się wszystko aktualizować, aby być bardziej przyjaznym” – mówi Robert Stawicki, właściciel Polish Cottage. „Moja żona ma wizję”.

Agnieszka Stawicka pokornie opisuje, co zrobiła, aby na nowo wyobrazić sobie tempo.

„Jestem trochę artystyczna” – mówi. „Zrobiłem te skrawki papieru”.

Dziesięć lat później Stoica mówi, że nadszedł czas, aby to zmienić.

„Zdecydowaliśmy się zaktualizować, ale zachowaliśmy również niektóre stare dekoracje” – mówi. „Zdecydowaliśmy się na jaśniejsze kolory na ścianach”.

Klienci wydają się zadowoleni z odnowionej przestrzeni.

„Myślę, że jest bardziej przewiewny i lżejszy niż wcześniej”, mówi Anna Clayton, 42-letnia inżynier elektryk z Tucson. „Byłem w Polsce dwa razy i czuję się, jakbym znów był w Polsce, kiedy tu jem.”

Polska chata została otwarta we wrześniu 2011 roku, 10 lat po tym, jak właściciele przenieśli się do Tucson z Warszawy. Przywieźli przepisy, które były w rodzinie od pokoleń.

Podczas gdy goście korzystają ze specjałów i delektują się tradycyjną kuchnią i miłą obsługą, w tle gra polska muzyka. Happy hour odbywa się od wtorku do piątku od 15 do 18 i obejmuje 2 USD zniżki na przekąski i napoje specjalne; 3,50 $ 16-uncjowych butelek polskiego piwa; I wino domowe za 7 dolarów na kieliszki. W piątki i soboty od 19:00 do 21:00 serwowane jest późne menu z butelkami wina za pół ceny. A w niedziele przez cały dzień delektuj się mimozą za 5 USD.

READ  Polska / Raport mówi, że wdrożenie jednego reaktora BWRX-300 mogłoby wnieść do gospodarki 5 miliardów euro :: NucNet

Od 18:00 do 20:00 we wtorki i czwartki kup butelkę wina i dostaniesz tuzin pierogów gratis. W środy kup jedno zamówienie pierogów, a drugie za pół ceny.

Jeśli chodzi o polskie jedzenie, ludzie często myślą o obfitych daniach mięsnych, pierogach i gołąbkach. Co prawda w menu Chatki Polskiej nie brakuje również kanapek, zup, przystawek i deserów.

Pierogi wypełnione są ziemniakami, serem, wołowiną, kiszoną kapustą, grzybami lub słodkim serem wiejskim (11,49 USD za osiem sztuk; 13,95 USD za 10 sztuk; 16,20 USD za 12 sztuk).

Goście, którzy się nie zdecydują, mogą wybrać polską płytę combo (23,95 USD za jedną osobę; 45,50 USD za dwoje) lub wegańskie polskie talerze combo (17,50 USD).

22-letnia menedżerka Alex Stowika przez około trzy lata prowadziła dla rodziców polską chatę.

„To bardzo domowe jedzenie” – mówi. „Dużo z nich gotuje i kiełbasy. Myślę, że wielu ludziom przypomina to gotowanie w domu lub ich rodzinach. Zapewnia coś wyjątkowego i wyjątkowego.”

Podczas gdy zastąpili listę win 15 nowymi ofertami i dodali trzy krany z rzemieślniczym wyborem, powiedziała, że ​​pozostawili menu bez zmian.

„To właśnie czyni nas wyjątkowymi” – mówi Stoica. „Przychodzi wielu nowych gości. Nasi stali pracownicy są bardzo podekscytowani. Tak wielu ludzi cieszyło się naszymi nowymi koktajlami.”

Mówi, że najpopularniejszym koktajlem jest czarna porzeczka (10 USD) z polskim likierem Nalewka Babuni, wódką, sokiem z cytryny i syropem cukrowym.

Nie pozwól, aby dźwięk zupy z ogórków (5,40 USD za filiżankę; 6,50 USD za miskę) zniechęcił Cię do jej spróbowania. To ostry, ale radosny zamieszanie smaków.

Kanapki obejmują polską kanapkę z kiełbasą (12,95 USD); Klasyczna kanapka Reuben (9,95 USD); i szwajcarski burger grzybowy (14,95 USD).

Próbowaliśmy przystawki z gulaszu wołowego z frytkami (9,95 USD), mniejszego dania, ale wciąż pełnego chudej wołowiny i warzyw.

READ  Polska polityka budżetowa może utrudnić okiełznanie inflacji - Litwiniuk z RPP

Kapusta Faszerowana Wieprzowiną i Ryżem (10,95 USD za bułkę; 18,95 USD za dwie) to danie delikatniejsze i bardziej aromatyczne, ale wciąż wypełnione sosem pomidorowym. Do wyboru frytki, puree ziemniaczane, frytki, sałatka z ogórka, mus jabłkowy, ogórek kiszony lub surówka.

Desery obejmują polskie zszywki, takie jak Kołaczki (7,90 USD za pudełko), które są tradycyjnymi polskimi ciastami na bazie herbatników z serka śmietankowego i wypełnionymi słodkim dżemem; Naleśniki (9,95 USD za pełne zamówienie; 6,50 USD za połowę); i słodkie pierogi (7,50 USD).

Na zakończenie wspaniałego posiłku Stawicka zasugerowała zamówienie szarlotki (7,50 dolara), pokruszonej na górze i na dole, z plastrami jabłka, cynamonem i cydrem w środku.

„To bardzo lekki deser” – powiedziała. „On nie jest zbyt słodki, ona nie jest tyranem”.

polska chata

4520 E Broadway, Tucson

520-777-5407, polskacottageaz.com

11:00-20:00, od wtorku do czwartku; od 11:00 do 21:00 w soboty i niedziele; Zamknięte w poniedziałki