Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Polska przyszłości”: partia rządząca rozpoczyna kampanię wyborczą tysięcy spotkań

Partia rządząca w Polsce rozpoczęła kampanię „tysięcy” wieców w całym kraju, rozpoczynając starania o bezprecedensową trzecią kadencję w jesiennych wyborach pod nowym hasłem „Polska przyszłości”.Przyszłość do Polski)

Polska musi być silna i bezpieczna. Powinniśmy być krajem, w którym rodzinom żyje się lepiej niż na Zachodzie. Polska to przyszłość!” Lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński zapowiedział w przemówieniu w siedzibie partii rozpoczęcie kampanii.


W towarzystwie kluczowych postaci partii, w tym obecnego premiera Mateusza Morawieckiego i jego poprzedniczki Beaty Szydło, Kaczyński powiedział, że PiS wykorzysta spotkania do pracy z Polakami przy kształtowaniu planu wyborczego.

„Są świetnymi ekspertami” – wyjaśnił. „Polacy dają nam wiedzę o potrzebach narodu i musimy kierować się ich poglądami”.

Jeden z komentatorów, Patryk Michalski, zauważył, że w opublikowanym dziś nowym filmie z kampanii pojawia się Szydło – która doprowadziła PiS do władzy w 2015 roku – częściej niż Morawiecki, który od czasu do czasu spotykał się z plotkami o swojej pozycji wśród doniesień o spiskach przeciwko niemu w PiS.

„Lata naszych rządów pokazały, że można zrealizować plan i przekształcić Polskę” – powiedział Kaczyński. „Po 2015 roku struktura społeczno-gospodarcza bardzo się zmieniła. Środki wyzysku dużej części społeczeństwa przez małą, uprzywilejowaną część społeczeństwa są poważnie ograniczone.

„Dzisiaj Polska jest inna, lepsza niż prawie osiem lat temu” – kontynuował. „Będziemy nadal podążać w tym kierunku, ale… pojawiły się nowe problemy, w tym trudniejsze problemy, takie jak kryzys gospodarczy, inflacja i wojna”.

„Przed nami tysiące wieców w całej Polsce” – powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek, zaznaczając, że kampania rozpocznie się w ten weekend wydarzeniami w Jaśle, Krakowie, Gdyni i Sandomierzu z udziałem Morawieckiego i Szydło.

Sondaże pokazują, że PiS jest na dobrej drodze do zdobycia większości głosów w jesiennych wyborach parlamentarnych, z około 35% poparciem. Jednak taka decyzja nadal byłaby niewystarczająca dla większości partii w potężniejszej izbie niższej, Sejmie, co wymagałoby od niej utrzymania się przy władzy.

READ  Gniew z powodu planu restrukturyzacji Polski

Jeśli tak się stanie, PiS będzie musiał utworzyć rząd koalicyjny – żadne inne duże partie nie zgłosiły takiej chęci – lub spróbować zachęcić pojedynczych posłów z innych partii do powrotu do obozu rządzącego.

Ewentualnie koalicja partii opozycyjnych mogłaby spróbować stworzyć większość sejmową potrzebną do utworzenia nowego rządu. Grupa takich partii, od lewicy po centroprawicę, zgodziła się już nie wystawiać przeciwko sobie kandydatów do słabego Senatu izby wyższej.

Źródło głównego obrazu: PiS/Twitter