Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska przeprasza za rządowy bałagan ze szczepionkami

Polska przeprasza za rządowy bałagan ze szczepionkami

Fotograf: Lucas Sogol / Bloomberg

Polski rząd przeprosił za przerwanie wysiłków w zakresie szczepień w dniu, w którym kraj ustanowił nowy rekord nowych infekcji koronawirusem.

Michael Dworsick, szef sztabu prezydenta nadzorujący smutek, powiedział, że „błąd komputerowy” na rządowej stronie internetowej nieoczekiwanie pozwolił osobom w wieku 40 i 50 lat na publikowanie zdjęć miesiąc wcześniej. Starsi mieszkańcy otrzymali szczepionki. Strona uległa awarii i kilka godzin później niektóre nowe spotkania zostały odwołane.

Co więcej, minister zdrowia Adam Nidzeilski nie zdawał sobie sprawy ze zmiany dotychczas niezapowiedzianej polityki. Wieść o dostępnych miejscach na szczepionki szybko rozeszła się w mediach społecznościowych wczesnym rankiem w czwartek, a niektórzy początkowo traktują ją jako oszustwo prima aprilis.

W międzyczasie odnotowano 35 251 nowych infekcji rządowych w ciągu ostatnich 24 godzin, co stanowi kolejny rekord, który zwiększa obciążenie systemu opieki zdrowotnej, który jest już bliski stanu awarii. Kolejnych 621 biegunów zmarło z powodu wirusa, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych do 53,665. Oprócz gospodarczego spowolnienia epidemii, trwające problemy z polskim wirusem uniemożliwiły również popularność rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Sytuacja pogarsza się dla rządu – który był uwikłany miesiącami konfliktu między koalicjantami – Polska pozostaje w tyle w procesie szczepień, nawet w porównaniu Koledzy z UE, zestawili dane Bloomberg Pokazać. Kilka ostatnich sondaży pokazuje, że popularność rządzącej grupy jest o około 30% niższa niż dwóch wyższych partii opozycyjnych.

„Poranna porażka dowiodła, że ​​rząd prawa i sprawiedliwości oraz jego epidemie są w stanie chaosu” – powiedział Kristov Kokowski, ustawodawca z opozycyjnej Partii Lewicy. Chce śledztwa w sprawie programu szczepień.