Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska przekazuje pieniądze grupie kierowanej przez studentów, która wypowiadała antysemickie komentarze

Warszawa, Polska (JDA) – Polski rząd przekaże 50 000 dolarów nacjonalistycznej organizacji kierowanej przez studenta zawieszonego na Uniwersytecie Warszawskim za szerzenie nienawiści wobec Żydów.

Witryna internetowa Novi Ład (lub Novi Order) Conrada Smunievsky’ego otrzymuje ten grant w ramach corocznego finansowania rządowego dla organizacji pozarządowych.

W 2016 roku Smunievsky wywołał kontrowersje dotyczące nazywania Żydów „komunistami” i „bolszewikami” na święcie Chanuki z udziałem głównego rabina Polski. Napisał na Facebooku, że w judaizmie jest „rasizm, rasizm, nienawiść”.

Rok temu został zawieszony na uniwersytecie za używanie obelżywego języka wobec osób LGBT i proponowanie wydalenia Żydów z Polski na wiecu.

Witryna Smunievsky’ego otrzymała fundusze na „rozwój lokalnych systemów nadzoru i mediów obywatelskich”. Serwis konserwatywny nawołuje do liberalizmu, krytykuje osoby LGBT, lewicę i Zachód. Jej autorzy są związani z organizacjami nacjonalistycznymi.

Otrzymuj godziny codziennego wydania Izraela e-mailem i nigdy nie przegap naszych najlepszych historii

Inną organizacją wspieraną przez polski rząd jest Niezależne Stowarzyszenie Marsz, które 11 listopada każdego roku organizuje duży marsz nacjonalistyczny ulicami Warszawy.

Z organizacją związany jest Robert Beckwich, lider ruchu sprzeciwiającego się roszczeniom o przywrócenie Holokaustu dla żydowskich potomków.

„Dotacje te wykraczają daleko poza łatwe niewłaściwe wykorzystanie funduszy publicznych i mają silne poparcie tych, którzy podżegają do antysemityzmu” – powiedział w rozmowie z Jewish Telegraph prezydent Polski rabin Michael Schutric. Odniósł się do agencji rządowej, która rozpraszała fundusze: „Narodowa Organizacja Wolności powinna nienawidzić swojej nazwy jako Narodowy Niezależny Instytut”.

Jestem dumny, że mogę służyć w czasach Izraela

Mówię wam prawdę: życie tutaj, w Izraelu, nie zawsze jest łatwe. Ale jest też pełen piękna.

Aby uchwycić problem tego niezwykłego miejsca, jestem dumny, że pracuję w Times of Israel z moimi kolegami, którzy wylewają serce przez cały dzień pracy.

READ  Śluzy do U-Bootów Leśniewo - Leśniewo, Polska

Uważam, że nasze sprawozdanie nadaje ważny ton uczciwości i godności w zrozumieniu tego, co naprawdę dzieje się w Izraelu. Potrzeba dużo czasu, zaangażowania i ciężkiej pracy naszego zespołu, aby to osiągnąć.

Twoje wsparcie poprzez członkostwo Times of Israel Community, Pomaga nam kontynuować naszą pracę. Chcesz już dziś dołączyć do naszej społeczności?

Dzięki,

Sarah Duttil Singer, redaktorka ds. Nowych mediów

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, fascynującą lekturę o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych nie stawiamy ściany opłat. Ale ponieważ pismo, które tworzymy, jest drogie, zapraszamy wybitnych czytelników Times of Israel, aby pomogli wesprzeć naszą pracę, dołączając do Times of Israel Community.

Do 6 dolarów miesięcznie może pomóc w utrzymaniu naszego wysokiej jakości magazynu, podziwiając Times of Israel BEZ REKLAM, A także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać