Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska produkcja przemysłowa rośnie w maju

Polska produkcja przemysłowa rośnie w maju

GUS w Warszawie poinformował we wtorek, że w maju produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła mniej niż oczekiwano. Produkcja przemysłowa rosła w maju każdego roku o 15%, po wzroście o 12,4% w kwietniu.

Produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 15,2% rok do roku, a górnictwo i kamieniołomy o 17,9%.

Produkcja energii elektrycznej, gazu, pary i klimatyzacji oraz zaopatrzenia w wodę wzrosła odpowiednio o 12,1% i 11%.

W ujęciu miesięcznym produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 1,4%, wobec 11,7% w poprzednim miesiącu.

Ceny producentów wzrosły w maju o 24,7% rok do roku, po wzroście o 24,1% w kwietniu, podał Urząd Statystyczny w osobnym raporcie.

W ujęciu miesięcznym ceny producenta wzrosły w maju o 1,3%, po wzroście o 2,5% w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej może być kosztowne. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk wsparcia BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Rząd twierdzi, że Polska powinna przedłużyć działania antyinflacyjne”