Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska prezentuje międzynarodowe Oscary bez śladu – termin

z wyjątkiem: Polska stała się pierwszym europejskim krajem, który oficjalnie ubiegał się o międzynarodowe Oscary w tym roku, z Janem B. Matusziński. Nie zostawiaj śladów Został wybrany do rywalizacji.

Premiera filmu na Festiwalu Filmowym w Wenecji 8 września. Akcja rozgrywa się w Polsce w 1983 roku, kiedy krajem wstrząsa sprawa Grzegorza Przemyka, gimnazjalista, który został śmiertelnie pobity przez milicję. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film opowiada historię Jurika, jedynego świadka pobicia, który z dnia na dzień staje się wrogiem numer jeden narodu. Represyjny reżim wykorzystał cały swój aparat – wywiad, milicję, media i sądy – do wywarcia presji na York i inne osoby bliskie sprawie, w tym jego rodziców i matkę Przymeca, Barbarę.

Maggie Gyllenhaal omawia osobiste doświadczenia związane z tworzeniem „Zagubionej córki” na poruszającej konferencji prasowej w Wenecji

Zdjęcie wykonali Leszek Bodzak i Aneta Cebula-Hickinbotham. New Europe Film Sales zajmuje się prawami globalnymi. Obejrzyj zwiastun na dole tej strony.

Przewodnicząca Polskiego Komitetu Oskarowego Ewa Buczyńska wyjaśniła: „W wyniku rozmowy o wszystkich nadesłanych filmach komisja skupiła się na dwóch tytułach: Nie zostawiaj śladów Wyreżyserowane przez Jana Matusińskiego i gwizdanie Reżyseria Piotr Domalewski. Decyzja nie była łatwa. Oba filmy poruszają globalny problem ucisku obywatela przez państwo, sprzeciwu obywatelskiego oraz walki o prawdę i sprawiedliwość. Oba filmy oddziałują emocjonalnie. Ostatecznie Komisja uznała, że ​​tegorocznym nominowanym do Polskiej Akademii Filmowej jest film Jana Matuzińskiego Nie zostawiaj śladów.”

Polska była nominowana w dwóch z trzech ostatnich międzynarodowych Oscarów (zimna wojna I ciało Chrystusa). Ubiegłoroczna nagroda powędrowała do Kolejna runda z Danii.

Jak dotąd w tym roku Ekwador zaprezentował dramat Alfredo Leona Leona po hiszpańsku podwodny do akademii.

Oto zwiastun dla Nie zostawiaj śladów:

READ  Nintendo zapowiada zwiastun filmu Mario prowadzonego przez Chrisa Pratta