Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska pozbawia Serbii chińskiego wsparcia po zamrożonym porozumieniu z UE

Minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział swojemu polskiemu odpowiednikowi, że Chiny i UE są partnerami, a nie rywalami i że współpraca pomoże obu stronom.

Polski minister spraw zagranicznych Zibiknev Rao powiedział, że jego kraj uważa, że ​​umowa inwestycyjna między Chinami a UE przyniesie korzyści obu stronom i że obie strony powinny odpowiednio poradzić sobie z różnicami. Raport W sobotę.

Ministrowie spraw zagranicznych Rawin i Serbii, Węgier i Irlandii przebywają z wizytą w Chinach od 29 do 31 maja na zaproszenie Wanga. Rao i Nikolai Selakovic z Serbii spotkali się z nim na osobnych spotkaniach w sobotę w mieście Guangxi w południowo-zachodnich Chinach.

Europejscy prawodawcy w dużej mierze się z tym zgodzili W tym miesiącu uchwała o zawieszeniu akceptacji umowy inwestycyjnej z Chinami w odpowiedzi na sankcje wobec członków obozu. Chiny zemściły się na Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej za sankcje za łamanie praw człowieka w zachodnim regionie Sinciang.