Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska potwierdza cztery przypadki rzekomego pomoru drobiu

Polska potwierdza cztery przypadki rzekomego pomoru drobiu

Według Foreign Agricultural Service (FAS) USDA, po prawie 50 latach potwierdzono, że rzekomy pomór drobiu powoduje ubój drobiu w polskiej fermie komercyjnej. Od pierwszego ogłoszenia 11 lipca 2023 r. potwierdzono trzy dodatkowe erupcje. FAS powiedział, że polskie władze weterynaryjne wdrożyły wszystkie niezbędne środki kontroli choroby, w tym ubój wszystkich ptaków wymagany przez UE oraz wyznaczenie obszarów objętych ograniczeniami w dotkniętych gospodarstwach. i polskim prawem.

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt definiuje rzekomy pomór drobiu (ND) jako infekcję kurcząt wywołaną przez ptasi paramyksowirus serotyp 1 (APMV-1), wirus rzekomego pomoru drobiu (NDV). Polska jest wolna od ND od 1974 roku.

Według FAS Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Unii Europejskiej (UE) i zajmuje drugie miejsce w UE pod względem eksportu mięsa. Jest czwartym co do wielkości eksporterem drobiu na świecie.

Ukraińskie władze zakazały importu jaj wylęgowych, żywych kurczaków oraz produktów i surowców drobiowych z całego terytorium Polski – poinformował FAS. NTV

W związku z wybuchem epidemii Białoruś wprowadziła również ograniczenia w imporcie towarów wyprodukowanych z województwa podlaskiego.

READ  Polska jest gotowa ratować dobra kultury z Ukrainy