Polska pokonała pechowe Czechy, by rzucić się na U-21 Speedway of Nations w Danii

Polska wygrała w piątek wieczorem U-21 Speedway of Nations po pokonaniu w finale Czech, a na trzecim miejscu uplasowała się Wielka Brytania.

Zawody odbywały się w Funes w Danii, gdzie miał przed sobą jedne z najjaśniejszych perspektyw na autostradzie.

Wzięły w nim udział drużyny z Australii, Czech, Danii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Polski i Szwecji.

Żużel GB

„Bitwa, której nie można przegapić” – wyjaśniono Speedway of Nations w 2022 r., Gdy drużyny zjeżdżają na płot

27.07.2022 o 13:29

Po pierwszych 12 rundach czeska drużyna wyszła na prowadzenie z 19 punktami z trzech wyścigów, z Polską na drugim miejscu i Łotwą na trzecim jednym punktem.

Szwecja i Australia wyprzedziły na ostatnim miejscu z 10 punktami.

Jednak wtedy Polska poszła do przodu sześcioma punktami – co wydawało się pewne dla finału – pokonując Szwecję 7-2 w 17. rundzie, a wcześniej pokonując Czechy 7-2 w rundzie gorącej. Upał zakończył się, gdy Jan Kvich i Mateusz Cerniak uderzyli w tor w pierwszym zakręcie.

Miejsce Wielkiej Brytanii w finale zagroziła szokująco ciężka porażka z Australią, która przystąpiła do wyścigu z Czechami. Łotwa przegapiła odliczanie po zremisowaniu z Wielką Brytanią 28 punktów.

To Czesi dotarli do finału, aby zmierzyć się z Polską, pokonując Brytyjczyków 5-4, a Kvich wyprzedził Toma Brennana, który próbował powstrzymać Petera Chloebacka, pozostawiając się bezbronnym.

W finale Polska była w stanie wykorzystać kolarskie problemy Schluback i zapewnić sobie zwycięstwo 6:3 po tym, jak zaczęła biegać.

Finał MotoGP odbędzie się w sobotni wieczór pomiędzy Szwecją, Czechami, Wielką Brytanią, Danią, Polską, Australią i Finlandią.

– – –

Zagraj w Speedway of Nations 2022 na żywo i bez reklam Odkryj + Z wyścigami na żywo również w Eurosport 2.

Żużel GB

Niesamowity Zmarzlik, Magic Michelsen, Terrific Thomsen – najlepszy start z SGP Gorzów

07/11/2022 o 10:13