Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska pochwala rezolucję ONZ potępiającą zabójstwo ONZ – First News

Zgromadzenie Ogólne ONZ w czwartek jednogłośnie przyjęło rezolucję sprzeciwiającą się negowaniu Holokaustu w mediach społecznościowych wraz z poprawkami zaproponowanymi przez Polskę.

Rezolucja została przyjęta w 80. rocznicę konferencji w Wansey, podczas której grupa przywódców Trzeciej Bogactwa zatwierdziła „ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej”.

Jest to oficjalny dokument ONZ przyjęty jednogłośnie w 2013 r., zawierający definicję Holokaustu, przez Międzynarodową Koalicję Pamięci o Holokauście (IHRA). Podaje jasną definicję negowania Holokaustu i sprawia, że ​​media społecznościowe i firmy internetowe są odpowiedzialne za usuwanie takich postów. .

Według Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ, rezolucja zawiera poprawki zaproponowane przez Polskę, ponieważ zgodnie z definicją IHRA negowanie Holokaustu ma na celu rozciągnięcie odpowiedzialności za niemieckie tortury i obozy śmierci oraz obwinianie innych krajów za te zbrodnie. Dodał, że ma to znaczenie w obliczu serii doniesień o „polskich obozach zagłady”.

Inne poprawki zaproponowane przez Polskę obejmują fragmenty doceniające odwagę i poświęcenie ruchów antyhitlerowskich oraz wychwalające ludzi, którzy pomagali i ratowali Żydów w czasie II wojny światowej.

Ambasador RP przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział zgromadzonym: „Oprócz narodu żydowskiego, Polacy mają szczególny obowiązek pomagać w zachowaniu pamięci o Holokauście”.

„Wiele z tej tragedii wydarzyło się na terytorium Polski okupowanym przez Niemców” – powiedział Żerski, dodając, że Polska była pierwszą ofiarą nazistowskiej inwazji Niemców 80 lat temu i że Polska utworzyła największy w Europie ruch oporu podczas II wojny światowej.

„Wielu Polaków ryzykowało życiem, aby pomóc i ratować Żydów oraz informować świat o Holokauście. Po wojnie nadal zachowywali pamięć o Holokauście” – powiedział.

READ  Rejestracja Ukraińców wjeżdża do Polski - pierwsze wiadomości