Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska platforma e-commerce Allegro spodziewa się wzrostu rynku

Polska platforma e-commerce Allegro spodziewa się wzrostu rynku

Podobnie jak w przypadku amerykańskich odpowiedników, konsumenci w Polsce wstrzymują się z handlem.

Nie wydawało się to jednak hamować wzrostu Allegrowedług Reutersa jest to największa platforma e-commerce w tym kraju wspomniany Czwartek (28 września).

Spółka podała, że ​​spodziewa się przyspieszenia wzrostu zysków w kraju wraz ze wzrostem wynagrodzeń w Polsce i oczekuje, że wartość towarów brutto (GMV) wzrośnie w Polsce od 10% do 11% w trzecim kwartale, a przychody wzrosną od 19% do 21%.

Dyrektor finansowy Johna Easticka Stwierdził, że spodziewa się dalszego wzrostu Allegro, mimo że klienci nadal kupują tańsze towary.

„Sytuacja gospodarcza w Polsce dla konsumentów jest nieco lepsza niż w zeszłym roku o tej porze” – stwierdził Estek, wskazując na szybszy wzrost płac realnych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy PYMNTS monitorował tendencję konsumentów do tendencji spadkowej i oczekuje się, że tendencja ta będzie się utrzymywać Sezon wakacyjny.

„Badania przeprowadzone na początku roku pokazują, że praktyki barterowe są już dobrze ugruntowane” – czytamy w raporcie.

„Jak tu zaobserwowano, ok 60% konsumentów Zmniejszyli wydatki na odzież i akcesoria – 4 na 10 osób przeszło na tańsze marki. W sektorze detalicznym 60% konsumentów przeszło do tańszych sprzedawców detalicznych, a 35% poświęciło jakość produktu, przechodząc na tańsze towary o niższej jakości.

Pogłębiając się, badanie wykazało również, że konsumenci też to robią 21% większe prawdopodobieństwo deklaruje utrzymywanie rabatów przy sprzedaży detalicznej zamiast spożywczej, podczas gdy 69% twierdzi, że ograniczyło niepotrzebne wydatki na produkty detaliczne, szczególnie ze względu na wyższą inflację.

Czterdzieści jeden procent klientów detalicznych powiedziało PYMNTS, że była to najważniejsza zmiana w ich zwyczajach zakupowych.

Na początku tego roku Allegro ogłosiło plany jego uruchomienia Rynek osób trzecich w Czechach, co stanowi pierwszy krok w planie ekspansji modelu rynkowego firmy poza granicami Polski.

READ  Nowy polski parlament wybiera prezydenta, jednak przekazanie władzy opóźnia się z powodu posunięcia prezydenta

„Allegro ugruntowało swoją pozycję jako ekonomiczne koło ratunkowe dla wszystkich klientów w czasie pandemii i obecnie stało się najwygodniejszą platformą zakupową do obsługi klientów w czasach inflacji” – mówi dyrektor generalny Allegro. Roya Berticucciego Poinformował w notatce prasowej.

Według raportu Reuters, czeska platforma – która została oficjalnie uruchomiona 31 lipca – zarejestrowała już 600 000 aktywnych nabywców. Po pięciu kwartałach wzrostu z rzędu, polski biznes Allegro osiągnął 14,3 miliona aktywnych nabywców.