Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska planuje wydać 400 mln dolarów na mur na granicy z Białorusią

Po tym, jak niemiecka policja ogłosiła wzrost liczby nielegalnych imigrantów w Niemczech — najpopularniejszym docelowym miejscu docelowym wśród osób ubiegających się o azyl — po pierwszym przekroczeniu granicy białorusko-polskiej i udaniu się na zachód przez Polskę.

Pomimo krytyki, że niektórzy imigranci są traktowani niehumanitarnie, w sierpniu Polska rozpoczęła budowę ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy z Białorusią, aby ograniczyć nielegalne przekraczanie granic. Nowa ściana, w której znajdują się czujniki ruchu i kamery, jeszcze bardziej wzmocni bezpieczeństwo granic.

Polska i inne kraje europejskie Litwa i Łotwa ogłosiły gwałtowny wzrost liczby osadników przekraczających ich granice z Białorusi do krajów takich jak Afganistan, Iran i Irak, w tym Warszawa i Bruksela, wojna hybrydowa mająca na celu wywarcie presji na UE. Przeciw Mińskowi.

„Pomimo tego, że polsko-białoruska część granicy państwowej jest otoczona drutem kolczastym i ogrodzeniem z drutu kolczastego typu koncertowego, liczba prób przekroczenia granicy nie zmniejszyła się, ale rośnie” – ustawa została opublikowana na stronie stronie parlamentu.

Od początku stycznia do końca września straż graniczna zablokowała 9287 prób przekroczenia granicy z Białorusi do Polski, a tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy maszerowało około 8000 osób.

Zapis: Wywiad CNN z białoruskim przywódcą Aleksandrem Łukaszenką

W Niemczech liczba osób wjeżdżających do kraju trasą Białoruś-Polska wzrosła do ponad 4300 od sierpnia, poinformowała w środę policja federalna — wobec 26 osób zarejestrowanych między styczniem a lipcem.

„Obecnie nie ma oznak złagodzenia sytuacji na granicy niemiecko-polskiej” – powiedziała policja, dodając, że nasiliła rewizje na granicach wewnętrznych i przywróciła tymczasowe kontrole graniczne.

Rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych powiedział, że rozważane są dalsze środki mające na celu ograniczenie nielegalnej imigracji.

Nowość można porównać z kryzysem imigracyjnym z 2015 r., kiedy ponad milion osób dotarło do Europy przez Grecję i Bałkany, uciekając przed wojnami, prześladowaniami i ubóstwem na Bliskim Wschodzie i poza nią. Większość szukała azylu i osiedlała się w Niemczech.

READ  LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce