Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska placówka mikroligi przenosi turnieje na powitanie ukraińskich uchodźców | Seria Minor League Baseball

South Williamsport, Pensylwania – Wojna na Ukrainie ma daleko idące konsekwencje, nawet do beztroskiego meczu baseballowego.

Według informacji prasowej Little League International, planowane pierwotnie w Polsce Mistrzostwa Ligi Juniorów i Ligi Juniorów 2022 w Europie i Afryce zostaną przeniesione do Europy i Afryki.

Centrala Regionu Europejskiego w Cotno, w Polsce, jest teraz domem dla grupy graczy i trenerów softballu szukających schronienia z Ukrainy, którzy przybyli do obiektu w Cotno w poniedziałek, 16 maja.

„To niewyobrażalnie trudny czas dla wszystkich na Ukrainie i jesteśmy wdzięczni, że możemy zapewnić naszym młodym graczom i trenerom softball nie tylko bezpieczną przystań, ale także udogodnienia do kontynuowania uprawiania sportu, który kochają” – powiedział Stephen De. Keener, prezes i dyrektor generalny Małej Ligi.

„Podczas gdy baseball i softball są trywialne w porównaniu z okropnościami, z jakimi spotykają się Ukraińcy, Mała Liga to miejsce, w którym społeczności mogą gromadzić się na całym świecie. Mamy nadzieję, że ta grupa będzie miała sensowny pobyt w Kutnie i będzie mogła wrócić do domu na Ukrainę”. – powiedział Keener.

Aby kontynuować proces planowania Junior League Baseball (LLB) i Major League Baseball (JLB) dla regionu Europy i Afryki, wydarzenia te zostaną przeniesione odpowiednio do Moergestel w Holandii i Modeny we Włoszech.

W mistrzostwach LLB w Moergestel weźmie udział 13 drużyn rywalizujących od 16 do 23 lipca, aby reprezentować region Europy i Afryki w Williamsport w Pensylwanii w sierpniu.

Mistrzostwa JLB odbędą się od 27 czerwca do 3 lipca i weźmie w nim udział dziewięć drużyn rywalizujących w Modenie o szansę rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów w Baseballu w Taylor w stanie Michigan, które zaplanowano na 14-21 sierpnia.

Pełne informacje o turniejach LLB i JLB, a także wszystkich turniejach Małej Ligi i World Series są dostępne na stronie internetowej LittleLeague.org/WorldSeries.

„Mamy silną społeczność Małej Ligi w całym naszym regionie Europy i Afryki, która z dumą wspiera Małe Ligi na Ukrainie, wita ich w swoich ligach w sąsiednich krajach, a teraz jesteśmy gotowi do organizacji obu tych turniejów” – powiedziała Beata Kaszuba- Piekarz. , Menedżer Regionu Małej Ligi Europy i Afryki.

READ  Richard „Dick” Wolfgang - nekrolog - Mahoning Valley

„Ciężko pracujemy, aby każdy zespół Małej Ligi miał wspaniałe doświadczenie, ponieważ te turnieje powrócą po raz pierwszy od 2019 roku, jednocześnie wspierając młode zawodniczki i ich trenerów z Ukrainy w tym trudnym czasie w naszym obiekcie w Kutnie” powiedział Kaszuba-Baker.

Były trener ukraińskiej ligi juniorów po raz pierwszy skontaktował się z kadrą niższej ligi w regionie Europy i Afryki, aby zapytać o wykorzystanie obiektu w Kutnie do goszczenia grupy graczy softballu z klubów z całego kraju. Kutno oddalone jest o około 250 mil od granicy polsko-ukraińskiej.

Pani Kaszuba-Baker i jej załoga połączyli siły z grupą z Ukrainy, aby wspólnie z polskim rządem rozpocząć proces azylowy.

W sumie 37 zawodników (w wieku od 12 do 18 lat) i trzech trenerów będzie korzystać z obiektów przynajmniej do połowy czerwca przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Softballu. Little League International współpracuje z polskim rządem, aby zapewnić mieszkanie, żywność i inne niezbędne artykuły, a także mają dostęp do placów zabaw i obiektów do dalszej gry w softball.

„W imieniu wszystkich członków Małej Ligi dziękuję wszystkim w Polsce za pomoc we wspieraniu tych uchodźców” – powiedział Keener. „Ponadto jesteśmy wdzięczni naszym przyjaciołom z Holandii i Włoch za umożliwienie nam przeniesienia tych turniejów w krótkim czasie, abyśmy mogli pomieścić tych graczy w softball, jednocześnie zapewniając turniej dla tych młodych graczy z krajów z całej Europy i Afryki ”.

Utrzymuj wiadomości lokalne

Dostęp do niezależnych wiadomości lokalnych jest ważny, zgadzasz się?

Ciężko pracujemy, aby bezpłatnie dostarczać aktualne i aktualne wiadomości. 100% twojego wkładu trafia bezpośrednio do NorthcentralPa.com, aby pomóc nam informować o nowościach i wydarzeniach w okolicy.

Dziękujemy za stwierdzenie, że wiadomości lokalne są ważne!