Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska placówka mikroligi przenosi turnieje na powitanie ukraińskich uchodźców |  Seria Minor League Baseball

Polska placówka mikroligi przenosi turnieje na powitanie ukraińskich uchodźców | Seria Minor League Baseball

South Williamsport, Pensylwania – Wojna na Ukrainie ma daleko idące konsekwencje, nawet do beztroskiego meczu baseballowego.

Według informacji prasowej Little League International, planowane pierwotnie w Polsce Mistrzostwa Ligi Juniorów i Ligi Juniorów 2022 w Europie i Afryce zostaną przeniesione do Europy i Afryki.

Centrala Regionu Europejskiego w Cotno, w Polsce, jest teraz domem dla grupy graczy i trenerów softballu szukających schronienia z Ukrainy, którzy przybyli do obiektu w Cotno w poniedziałek, 16 maja.

„To niewyobrażalnie trudny czas dla wszystkich na Ukrainie i jesteśmy wdzięczni, że możemy zapewnić naszym młodym graczom i trenerom softball nie tylko bezpieczną przystań, ale także udogodnienia do kontynuowania uprawiania sportu, który kochają” – powiedział Stephen De. Keener, prezes i dyrektor generalny Małej Ligi.

„Podczas gdy baseball i softball są trywialne w porównaniu z okropnościami, z jakimi spotykają się Ukraińcy, Mała Liga to miejsce, w którym społeczności mogą gromadzić się na całym świecie. Mamy nadzieję, że ta grupa będzie miała sensowny pobyt w Kutnie i będzie mogła wrócić do domu na Ukrainę”. – powiedział Keener.

Aby kontynuować proces planowania Junior League Baseball (LLB) i Major League Baseball (JLB) dla regionu Europy i Afryki, wydarzenia te zostaną przeniesione odpowiednio do Moergestel w Holandii i Modeny we Włoszech.

W mistrzostwach LLB w Moergestel weźmie udział 13 drużyn rywalizujących od 16 do 23 lipca, aby reprezentować region Europy i Afryki w Williamsport w Pensylwanii w sierpniu.

Mistrzostwa JLB odbędą się od 27 czerwca do 3 lipca i weźmie w nim udział dziewięć drużyn rywalizujących w Modenie o szansę rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów w Baseballu w Taylor w stanie Michigan, które zaplanowano na 14-21 sierpnia.

Pełne informacje o turniejach LLB i JLB, a także wszystkich turniejach Małej Ligi i World Series są dostępne na stronie internetowej LittleLeague.org/WorldSeries.

„Mamy silną społeczność Małej Ligi w całym naszym regionie Europy i Afryki, która z dumą wspiera Małe Ligi na Ukrainie, wita ich w swoich ligach w sąsiednich krajach, a teraz jesteśmy gotowi do organizacji obu tych turniejów” – powiedziała Beata Kaszuba- Piekarz. , Menedżer Regionu Małej Ligi Europy i Afryki.

READ  Jonathan Cuminga jest gotowy na większą rolę

„Ciężko pracujemy, aby każdy zespół Małej Ligi miał wspaniałe doświadczenie, ponieważ te turnieje powrócą po raz pierwszy od 2019 roku, jednocześnie wspierając młode zawodniczki i ich trenerów z Ukrainy w tym trudnym czasie w naszym obiekcie w Kutnie” powiedział Kaszuba-Baker.

Były trener ukraińskiej ligi juniorów po raz pierwszy skontaktował się z kadrą niższej ligi w regionie Europy i Afryki, aby zapytać o wykorzystanie obiektu w Kutnie do goszczenia grupy graczy softballu z klubów z całego kraju. Kutno oddalone jest o około 250 mil od granicy polsko-ukraińskiej.

Pani Kaszuba-Baker i jej załoga połączyli siły z grupą z Ukrainy, aby wspólnie z polskim rządem rozpocząć proces azylowy.

W sumie 37 zawodników (w wieku od 12 do 18 lat) i trzech trenerów będzie korzystać z obiektów przynajmniej do połowy czerwca przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Softballu. Little League International współpracuje z polskim rządem, aby zapewnić mieszkanie, żywność i inne niezbędne artykuły, a także mają dostęp do placów zabaw i obiektów do dalszej gry w softball.

„W imieniu wszystkich członków Małej Ligi dziękuję wszystkim w Polsce za pomoc we wspieraniu tych uchodźców” – powiedział Keener. „Ponadto jesteśmy wdzięczni naszym przyjaciołom z Holandii i Włoch za umożliwienie nam przeniesienia tych turniejów w krótkim czasie, abyśmy mogli pomieścić tych graczy w softball, jednocześnie zapewniając turniej dla tych młodych graczy z krajów z całej Europy i Afryki ”.

Utrzymuj wiadomości lokalne

Dostęp do niezależnych wiadomości lokalnych jest ważny, zgadzasz się?

Ciężko pracujemy, aby bezpłatnie dostarczać aktualne i aktualne wiadomości. 100% twojego wkładu trafia bezpośrednio do NorthcentralPa.com, aby pomóc nam informować o nowościach i wydarzeniach w okolicy.

Dziękujemy za stwierdzenie, że wiadomości lokalne są ważne!