Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska opozycja domaga się wotum nieufności wobec trzech urzędników – First News

Polska opozycja domaga się wotum nieufności wobec trzech urzędników – First News

Główne ugrupowanie opozycyjne w Polsce, Porozumienie Obywatelskie (KO), zabiega o wotum nieufności dla dwóch ministrów i szefa sztabu premiera.

Klub KO formalnie złożył wotum nieufności do ministra własności państwowej Jacka Sachina, ministra spraw wewnętrznych Mariusza Komińskiego i szefa Kancelarii Premiera Michała Dworsika. Premier Mathews Moraveki podczas nieudanych wyborów prezydenckich 10 maja 2020 r.

Uznano, że wybory te odbyły się w formie poczty z powodu infekcji wirusem koronowym.

Ostatecznie plan upadł po odmowie poparcia partii w koalicji rządzącej.

Mimo anulowania program głosowania pocztowego nadal kosztuje podatników miliony slotów.

„To właśnie ci ministrowie wspólnie zgodzili się, aby wybory w Polsce odbyły się w sposób całkowicie nielegalny i niekonstytucyjny” – powiedzieli Ruchowi przedstawiciele KO 26 maja.

25 maja Marion Banas, szefowa izby kontroli, stwierdziła, że ​​nie ma podstaw prawnych do decyzji premiera o przeprowadzeniu wyborów pocztowych.

W sprawie Sachina i Komińskiego NIK zarzuciła premierowi naruszenie obowiązków w związku z decyzjami wyborczymi.

Ministrowie byli „zobowiązani do podpisania umów dotyczących pracy Poczty Polskiej i Polskiej Drukarni Obronnej, ale nie wywiązali się ze swojego obowiązku” – poinformowała NIK.

NIK poinformowała prokuratorów o przestępstwach, które mogą popełnić dwie firmy zajmujące się drukowaniem i dystrybucją kart do głosowania przez Pocztę Polską i polskie służby poligraficzne.

READ  Polka nr 1 wśród kobiet Ika Świadek, „the sky is the limit”