Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska opóźnia rozbudowę bibliotek do jesieni

Polska opóźnia rozbudowę bibliotek do jesieni

POLSKA — Projekt rozbudowy Biblioteki Ricker Memorial zostanie przesunięty z tej zimy na następną jesień ze względów planistycznych, przetargowych i finansowych, dowiedzieli się we wtorek wybrani.

Architekt Michael Giason i kierownik miasta Matt Garside zgodzili się, że odroczenie prac przyniosłoby wiele korzyści.

Arkusz informacyjny mówi, że późniejsza data zbiegnie się z planowanym parkiem miejskim towarzyszącym bibliotece. Garside powiedział, że oba projekty muszą zostać zatwierdzone przez Radę Planowania ze szczególnymi obawami dotyczącymi odprowadzania wód burzowych.

Inne korzyści obejmują powiadamianie wybranych wykonawców, udzielanie wskazówek potencjalnym oferentom na miejscu, więcej czasu na składanie ofert i większą elastyczność w zakresie opóźnień w łańcuchu dostaw. Kolejną zaletą jest stabilniejsze otoczenie gospodarcze/budowlane, a co za tym idzie lepsze ceny.

W powiązanym punkcie Rada Selektywna odroczyła decyzję o wykorzystaniu 50 000 dolarów z udziału miasta w ustawie o amerykańskim planie naprawy, aby pomóc w opłaceniu mebli, wyposażenia i wyposażenia biblioteki nieobjętych budżetem na budowę. Po wykorzystaniu 50 000 $ w funduszu pozostanie 77 405 $.

W pozostałej działalności zarząd zatwierdził zakup podwozia samochodu ciężarowego, pługa i sprzętu do piaskowania w celu wymiany pługa z 2005 roku. Oferta w wysokości 127 601,75 USD na sprzęt do pługa i piaskowania od HP Fairfield w Skowhagen została zatwierdzona, a oferta 132 285 USD została zatwierdzona przez Lewiston Viking-Cives.

Podwozie ciężarówki zostało sprzedane firmie Freightliner z Maine Inc. w Westbrook za 155 920 USD. Kupiony w firmie.

W innych sprawach Nick Zeller został powołany do Komisji Odwoławczej.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy wiadomość e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni

następny”