Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska opóźnia głosowanie w sprawie prowokacji rządu UE wobec sporu koalicyjnego

Polska opóźnia głosowanie w sprawie prowokacji rządu UE wobec sporu koalicyjnego

Polska ponownie opóźniła zatwierdzenie Plan epidemiczny UE obiecuje, że walka w koalicji rządzącej nie dotrze do kwietniowego terminu.

Premier Matos Moravsky powiedział w piątek, że jest „bardzo prawdopodobne”, że proces zatwierdzania rozpocznie się na początku maja. Pakiet jest wart około 800 miliardów euro (8,958 miliardów) i jest ważnym projektem dla odbudowy obozu po katastrofalnym wpływie na gospodarkę Covit-19.

Rząd, który ma niewielką większość w parlamencie, miał trudności z uzyskaniem wystarczającej liczby głosów z powodu sprzeciwu młodszej partii koalicyjnej. Zgoda premiera, że ​​umowa zostanie podpisana po zakończeniu tego miesiąca, pokazuje, że pogłębia się ona w ramach rządzącej koalicji i może opóźnić kluczowe elementy wysiłków UE na rzecz ożywienia pogrążonej w wirusach gospodarki.

Partia ministra sprawiedliwości Gbigno Geopro odmawia poparcia bodźca, argumentując, że pozostawi Polskę uzależnioną od zadłużenia innych państw. Jarosław Kaczyński, lider prawa i sprawiedliwości głównej partii rządzącej i prawdziwy przywódca kraju, ostrzegał przed groźbami obalenia trójstronnej koalicji rządzącej.

Jednak Moraweki wyraził optymizm co do ostatecznego zatwierdzenia planu, mówiąc, że partia rządząca prowadziła szerokie konsultacje z opozycją i „nie jest szczególnie zaniepokojona” zdolnością kraju do ostatecznego przyjęcia ustawy.

Polska jest jednym z 10 krajów, które nie ratyfikowały jeszcze funduszu ratunkowego, który wszystkie państwa członkowskie UE muszą podpisać, aby w pełni funkcjonować. Każde opóźnienie utrudni rozpoczęcie pożyczek w celu zapobiegania i rozprowadzania infekcji.

Niemiecki Sąd Najwyższy postanowił w zeszłym miesiącu rozważyć zastrzeżenia do planu. Wiele państw członkowskich, w tym Polska, nie przedstawiło jeszcze szczegółów na temat tego, jak zamierzają wydać te pieniądze, a niektóre projekty zostały rozstrzygnięte. Podrównane.

„Rynki nie są omawiane” – napisali ekonomiści Meryl Lynch, w tym Ruben Sekura-Guayla w piątkowym notatce. „Jesteśmy zdenerwowani.”

(Aktualizacje z komentarzem Bank of America w ostatnim akapicie.)